5.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2022-2023

--

Týniště vyloupilo Polici

61. T. Kos , 89. T. Kos
13

Týniště si po prohraném derby v minulém kole spravilo chuť, když obralo o všechny body Polici nad Metují.

První půle branku nepřinesla

V prvním poločase i přes snahu obou celků branka nepadla. Hosté sázeli na rychlé přechody do útoku, ale ani jeden jim nevyšel až do gólové konce. Domácí se snažili prosadit kombinační hrou, ale také marně.

Hostující Kos rozhodl o výhře

Početná divácká kulisa se branky dočkala po změně stran. Bohužel pro domácí fanoušky to byla branka do jejich sítě. V 61. minutě hostující Forejtek našel přihrávkou pod sebe nehlídaného Tomáše Kose, který ranou pod břevno otevřel skóre zápasu. 0:1.

Police pak svého soupeře zatlačila, ale své šance nedokázala využít. Hosty několikrát podržel svými zákroky brankář Baťha. V 85. minutě neudržel nervy hostující kapitán Radek Kollár a za druhou žlutou kartu musel předčasně do sprch.

Domácí vrhli všechny síly do útoku, ale srovnat se jim nepodařilo. V 89. minutě předvedl povedenou individuální akci hostující Tomáš Kos, který se prokličkoval až před domácího brankáře a svou druhou trefou v utkání rozhodl o výhře Týniště. 0:2.

V nastaveném čase už branka nepadla, a tak si všechny tři body odvezli hosté z Týniště.

Fotogalerii připravil Miroslav Holub. Děkujeme.

Spartak Police nad Metují
Libor Vacho (trenér): "Prohospodařený první poločas. Po pauze se hra zvedla, s tím přišly šance, ale štěstěna nebyla na naší straně. A dobře hrající tým hostů nás z brejků vytrestal."

SK Týniště nad Orlicí
Jan Winkler (vedoucí mužstva): "Dnes jsme jeli do Police s vědomím, že musíme napravit výkon z minulého týdne. Věděli jsme, že domácí budou chtít využít rychlostní typy ve svých řadách, proto jsme se snažili hrát blízko u sebe a hrozit z brejků. Po bezbrankovém poločase jsme vstřelili krásnou branku a cítili, že dnes saháme po bodech. Odmakaným týmovým výkonem jsme udrželi domácí na nule a nakonec ještě upravili výsledek na 0:2. Snad nám tohle vítězství pomůže do dalších zápasu."

M. Uzih [-] - M. Ansuma [-] , J. Matějka [-] , O. Spišák [-] , F. Kalaš [-] , T. Mucha [-] (76. J. Nessoumou [-] ) , J. Klapkovský [-] , M. Moravec [-] , M. Mbah [-] , L. Kudláček [-] , P. Franc [-] (85. J. Hauschke [-] )

K. Baťha [-] - D. Nejman [-] , T. Voda [-] (88. J. Winkler [-] ) , T. Kos [-] (91. V. Nedomanský [-] ) , D. Diblík [-] , R. Kollár [-] , M. Cvejn [-] , J. Forejtek [-] (94. O. Malý [-] ) , T. Repák [-] , J. Šreibr [-] , A. Novotný [-]

ŽK: 45. F. Kalaš , 85. M. Moravec - 34. A. Novotný , 70. R. Kollár , 80. T. Voda . ČK: 85. R. Kollár .
Počet diváků: 320. Rozhodčí: VÍCH Patrik - ŠOB Aleš, VÍTEK Pavel.