14.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2022-2023

Přibyslavice udolaly Bohdalov

27

Drapák vystřelil svému celku v závěru tři body.

Po půli nerozhodně

Od počátku utkání začali domácí postupně dobývat branku soupeře a hned při jejich prvním rohovém kopu v 9. minutě se ve mlýnici na malém vápně nejlépe orientoval domácí Lopatář a dostal domácí do vedení - 1:0. Hosté podnikali nebezpečné protiútoky a rychlí útočníci hostů zle zatápěli domácí obraně. V 19. minutě trefili hosté po pěkné střele tyčku, po které se nakonec k odraženému míči dostal hostující Koukal a srovnal stav utkání na 1:1. O tři minuty později mohlo být s domácími ještě hůře, protože faulovali ve velkém vápně a rozhodčí nařídil pokutový kop. Hosté však výhodu nevyužili, protože je vychytal 58 letý veterán Pisk v domácí brance, když vystihl směr střely. Vůbec oba brankáři byli ozdobou tohoto utkání, protože jak Pisk tak i hostující Martinčič vychytali v průběhu utkání minimálně čtyři tutovky na obou stranách.

Domácí v závěru rozhodli

Druhý poločas už nenabídl takovou podívanou jako první, začalo se více jiskřit a žlutit a bylo otázkou, zda se ještě některý z týmů střelecky prosadí. Nakonec to byli domácí, kteří v 83. minutě podnikli rychlý útok, který zakončil Drapák a dostal tak do vedení domácí tým - 2:1. Hosté vsadili do konce utkání vše na jednu kartu, útočili, snažili se vyrovnat, ale domácí hráči svoji bojovností už vyrovnání nepřipustili. Za zmínku ještě stojí 89. minuta, kdy v době největšího tlaku hostů postupoval zcela sám na hostující branku domácí Lopatář, ale výborného brankáře Martinčiče překonat nedokázal.

TJ Sokol Přibyslavice
Vojtěch Škorpík (hráč): Zápas jsme začali dobře a byli jsme od začátku aktivnější, vytvářeli si dobré příležitosti a jedna se nám podařila i proměnit. Asi po dvaceti minutách začali hrozit i hosté a zaslouženě vyrovnali. Navíc pak následně ještě zahrávali penaltu. Naštěstí ji František Pisk chytil. Druhá půle začala menším tlakem hostů, nicméně nedokázali z toho nic vytěžit. Poté jsme se postupně začali dostávat do zápasu, ale dobře chytající gólman hostů naše příležitosti zneškodnil. Nakonec se nám ale podařilo míč do branky dostat. V závěru jsme mohli přidat minimálně jeden gól, kdy jsme měli samostatný únik a brejk na prázdnou bránu, ale ani jednu z těchto 100% šancí jsme neproměnili, a tak jsme si připsali těsné vítězství a velmi důležité a těžce vybojované 3 body.

F. Pisk [-] - J. Kolman [-] (70. L. Zahrádka [-] ) , L. Lopatář [-] (90. T. Kuthan [-] ) , J. Uher [-] , L. Drapák [-] , V. Škorpík [-] (70. J. Hricák [-] ) , M. Kopeček [-] , P. Šárka [-] , D. Nejedlý [-] (46. F. Dvořák [-] ) , P. Čermák [-] , J. Skrobikowski [-]