12.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2022-2023

Přestřelka pro domácí Želetavu

15

Hosté debakl zmírnili díky dvěma brankám v závěru.

Domácí po půli vedli

Hosté přijeli na půdu Želetavy bez svého kanonýra Blatného, který si plnil pracovní povinnosti. Ze stejného důvodu chyběla i domácím dlouholetá opora Michal Vrbka. Do základní sestavy Želetavy se po několika kolech vrátil Veselský a Daniel a vedle nich opět zaujmuli místo hned 3 dorostenci. Úvod utkání byl opatrný s občasnými náznaky šancí. V prvním vážnějším ohrožení soupeřovi branky se ocitl domácí T. Vrbka, ale pro zatím se jen zastřeloval. Na druhé straně odpověděli hosté, kdy se ve dvou řítili na jediného obránce Želetavy, ale nepřesnou přihrávkou místo zakončení se sami připravili o velkou šanci. Ve 28. minutě se poprvé měnilo skóre. Simandl obral jednoho z hostujících obránců o míč u postranní čáry a ve vápně ho předložil T. Vrbkovi, který neměl problém rozvolnit síť - 1:0. Na vyrovnání nečekala hrstka diváků dlouho, ve 33. minutě prošel hostující hráč podél vápna a Dufek neměl problém vyrovnat - 1:1. V 35. minutě si domácí vzali vedení zpět Simandlova rána ještě skončila na břevně, ale domácí střelec T. Vrbka si našel odražený míč a pohrál si s obranou Budišova 2:1. Do poločasu bylo ještě k vidění několik šancí na obou stranách, ale nejprve dobře postavený Tománek zlikvidoval šanci hostů a poté dobře rozjetý brejk domácích 3 na 2 zazdil Daniel střelou vysoko nad bránu.

Domácí si vedení pohlídali

Hned na začátku druhého poločasu postupoval střídající Pacas sám na Bajera, ale ten si s jeho lobem z velké dálky poradil. Hosté se pak dostali do tlaku, ale ze série rohu a závaru nic nevytěžili. A tak přišel trest v 63. minutě, kdy utekl po pravé straně Veselský, předložil míč na hranici vápna Pacasovi, který vykoupal hostujícího obránce a podél Bajera uklidnil domácí - 3:1. Hosté otevřeli hru, ale místo jejich tlaku začali domácí chodit do otevřené obrany a během pár minut bylo po zápase. V 65. minutě opět po průniku z pravé strany odcentroval míč do vápna Veselský a na zadní tyči se akrobaticky prosadil Kasáček - 4:1. V 74. minute po krásné kombinaci mezi Simandlem a Kasáčkem, kdy si na půli hřiště několikrát vyměnili balon a Simandl putoval sám na golmana, želetavský kapitán si v takových situacích ví rady - 5:1. O 3 minuty později dorostenec Dufek pěkné otočil hru na Čurdu a ten vyslal Simandla do souboje s brankářem, domácí kapitán hlavou přehodil nedůrazného brankáře hostí - 6:1. Domácí poté prostřídali a i výrazně polevili, toho využil Budišov ke korekci výsledku. Nejprve střídající Dušovský hlavou 6:2 a poté Šťáva, který využil v 90. minutě slabší chvilky domácího brankáře při výběhu - 6:3.

Sokol Želetava
Aleš Pacas (trenér): První poločas byl opatrný a vyrovnaný, ve druhém jsme čtyřmi góly během 15 minut rozhodli. Myslím, že výhra je zasloužená a po třech prohrách v řadě byla potřeba.

M. Tománek [-] - T. Vrbka [-] (46. A. Pacas [-] ) , Z. Daniel [-] , T. Veselský [-] (85. L. Viceník [-] ) , T. Simandl [-] , V. Čurda [-] (85. F. Šebek [-] ) , F. Kasáček [-] , M. Poledna [-] (75. M. Dufek [-] ) , Š. Vladeka [-] , P. Kremláček [-] (75. T. Janiček [-] ) , M. Jičínský [-]