10.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2022-2023

Herálec přetlačil Třebíč

15

Zápas plný zvratů rozhodl v poslední minutě domácí Skála.

Domácí po půli vedli

V 6. minutě Kubica váhal s rozehrávkou a napadající Florián mu nákop zablokoval, ale míč putoval mimo branku. Domácí odpověděli gólovou příležitostí, po centru Uličného hlavičkoval z vlastního vápna Černý na Otavu, křídelník vyslal šajtlí parádní pas na Holeše a ten rázem postupoval z boku sám na brankáře, Benešovi se podařilo zmenšit úhel a střelu vyrazil na roh. Očividně zmrzlému Florianovi, který dokonce nastoupil se zimní čelenkou, se zželelo Otavovi a dostal ho do varu malou domů, která nemířila na Kubicu, ale přesně na útočníkovy kopačky, poprvé se vyznamenal Kubica, který vyrazil ve stoprocentní příležitosti zakončení kapitána hostů na roh. Hrálo se nahoru dolů a v obou vápnech bylo rušno. Po pěkném uvolnění Nováka mířil centr na Holeše, v těžké pozici hlavičkoval vedle. Na druhé straně sebral odražený balon Uličný a přihrával Konířovi,  matador si udělal prostor na vápně a jedovatá střela před Kubicou zaplavala, brankář se nenechal překvapit a míč za záda nepustil. Když si pokryl výkop Boháč, vysunul do volného prostoru Holeše, ten zopakoval akci ze Žďáru a potáhl kulatý nesmysl až do vápna, tentokrát si v druhé vlně vybral Skálu, jistému gólu zabránil stoper v červeném, dorážet se snažil Uchytil, ale štiplavou střelou pouze orazítkoval zadnici Nelsona. Od 20. minuty měli domácí více ze hry a hrálo se především na polovině hostů. Po faulu na Skálu sám faulovaný ideálně našel Černého, ten si však nepohlídal ofsajdovou linii a již podruhé na podzim se z gólu radoval marně. Poločasové vedení domácí nakonec ukořistili, a to parádní fotbalovou akcí. Rozehrávkou od stoperů se přes Hamáka dostal balon na Boháče, který sklepl do běhu Kovářovi, ten posunul na Skálu, který viděl ulici na Uchytila, kapitán střelou z boku nechal vyniknout brankáře, balon se však odrazil k Novákovi, který se neukvapil a přihrával pod sebe na Skálu, jeho centr si našel Holeš a hlavou lízl přesně k tyči - 1:0.

Domácí v závěru rozhodli

Po pauze Boháč roztáhl hru na Nováka a ten vyčkal na náběh Uchytila do vápna, který pod sebe přihrával na Kováře, jeho přesná střela se odrazila od tyčky a proskotačila z brankové čáry ven. Téměř ihned se po obranném odkopu dostal do velké šance Florián, který se dostal až do vápna, z úhlu trefil připraveného kustoda domácích šinoucího si to na střídačku okolo Kubicovy branky. V 54. minutě Černý nechal propadnout balon za svá záda, a protože nebyl informován o přítomnosti Rygla, střední záložník hostů podnikl výpad směrem vpřed, důrazným způsobem se proháčkoval až k vápnu a tam šikovně prostrčil na Renáta, proti jeho zakončení opět skvěle zasáhl Kubica, na dorážku Floriána byl ale již krátký a stav byl srovnán - 1:1. Poté Veselský přihrával na kraji vápna tísněn Florianem Černému, ten mu chtěl balon ještě vracet, ale to útočník HFK čekal, vlétl do rozehrávky a poslal pas do vápna, tam na něj nedosáhl Uchytil a Maleta neměl problém z bezprostřední blízkosti otočit skóre - 1:2. Následně si Rygl poradil v obležení dvou hráčů a se štěstím si narazil o nohy Kováře, nabral rychlost a dostal se až na hranici pokutového území, počkal na náběh Uličného, který zasekl Uchytilovi a pálil po zemi, Kubica domácí skvěle podržel. Navíc, když se kopalo od rohového praporku, našel Maleta spoluhráče na zadní tyči, který orazítkoval břevno, dorážku do odkryté branky vytáhl ven dobře postavený Veselský. Impuls z lavičky poslal trenér Skála v 70. minutě a řádně řízl do sestavy. Po rohovém kopu Boháče byl blízko srovnání stavu Kadlec, ale i on ztroskotal na brankové konstrukci, tentokrát zvonila levá tyč. Někteří ještě ani nestihli rozdýchat promarněnou šanci a přišlo vyrovnání. Po autovém vhazování prostrčil Skála na Boháče, ten byl ve velkém úhlu a posílal ostrou pobídku před branku, ta nikým netečována zaplula za překvapeného Beneše a v 80. minutě to bylo 2:2. Po standardce měl ideální palebnou pozici Boháč, rozhodl se pro těžký kop volejem, ten šel vysoko nad. Už běžel nastavený čas, když se ke vhození autu postavil Veselský. Míč do hry neuvedl zrovna dobrým způsobem, protože trefil přesně hlavu obránce, což se nakonec ukázalo jako výhra. Soupeř totiž odvrátil pouze ke Skálovi, který napřáhl za vápnem ke střele a odpálil ohňostroj radosti, když na první pohled ne příliš nebezpečný pokus před Benešem skočil a zaplul přesně k tyči, 90.minuta 3:2!

TJ Sokol Herálec
Lucie Peňázová: Zápas, který nebyl určen pro slabé povahy. V úvodu jsme nabídli hostům dvě velké příležitosti, které nezužitkovali, poté jsme byli o něco lepším týmem a zaslouženě se dostali před přestávkou do vedení. Po výměně stran jsme mohli odskočit na rozdíl dvou branek, v tom nám zabránila tyč a po velkých hrubkách v defenzivě Třebíč otočila zápas. Ten mohla i rozhodnout, proti byl Kubica a branková konstrukce. Pomohla nám rotace sestavy, zase jsme se chytli a šli si za vyrovnáním, trápili jsme se ve finálce a nakonec nám to tam padlo, ani jsme pomalu nevěděli jak. Asi jsme se už pomalu smiřovali s dělbou bodů, když přišel moment totální euforie po Skálově chytré střele. Do Budišova tak můžeme jet v pohodě, třeba se nám už jednou za těch X let poštěstí…

D. Kubica [-] - R. Holeš [-] , T. Otava [-] (84. Z. Zlesák [-] ) , L. Novák [-] (70. R. Kadlec [-] ) , M. Boháč [-] , M. Kovář [-] , J. Skála [-] , P. Hamák [-] , P. Veselský [-] , O. Černý [-] , V. Uchytil [-]