2.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2022-2023

--

Herálec udolal Želetavu

11. R. Holeš , 59. V. Uchytil , 82. M. Boháč (p.) , 89. T. Otava - 16. A. Pacas , 54. T. Vrbka
18

Hosté ve druhém poločase vedli, ale domácí skóre otočili a oba domácí zápasy na úvod sezóny vyhráli.

Po půli nerozhodně

Více zde: https://tjsokolheralec.webnode.cz/ Úvod zápasu byl za pro fotbal příznivého počasí tradiční oťukávanou, opět se potvrdilo, že proti sobě nastoupila mužstva vyznávající hru po zemi. Stejně jako před týdnem se nám podařilo jít do brzkého vedení. Když jsme získali v tlačenici u lajny balon, našel Holeš rozběhnutého Boháče, ten se dostal na kraji hřiště přes Vladeku a přihrál pod sebe na nabíhajícího Uchytila, jeho centr ještě hosté odvrátili, ale pouze k Holešovi, který z hranice vápna skákavou střelou rozvlnil síť, 11.minuta 1:0! Srovnáno mohlo být ihned po rozehrávce, Simandl využil našeho nedůrazu a sólem přes půl hřiště udělal z bránících hráčů tréninkové kužele, dostal se až před vyběhnutého Kubicu, dloubnutím okolo gólmana branku minul. Na druhé straně po rohovém kopu Boháče hlavičkoval v dobré pozici Kadlec nad. Želetava gólově odpověděla v 16.minutě. Po faulu za půlící čárou poslal táhlý centr na zadní tyč Vladeka, Hamák nezachytil náběh Pacase a hrající trenér hostujícího celku dokázal hlavičkou překonat Kubicu – 1:1! Brána ofenzivní podívané tak byla otevřena dokořán a do vedení jsme mohli jít znovu po dobré práci Otavy, následný ostrý centr vyrazil Tománek pouze před sebe a Boháč střelou po zemi do odkryté branky trefil pouze jednoho ze žlutomodrých. Dařilo se nám přenášet hru, když jsme dostali balon po ose Hamák – Holeš – Uchytil až na Štěrbu, bylo před Tománkem znovu rušno. Agilní křídelník totiž poslal povedený pas na malé vápno, kam si naběhl Boháč, z první ve vyložené šanci střílel nad. Hýřili jsme pohybem, což Želetavě dělalo velké problémy, hráči hostí byli po většinu času o krok pozadu, měli jsme velkou chuť do hry a hráli fotbal, který se musel líbit, až na koncovku. Zkoušeli jsme to i z dálky, po faulu na Kováře poslal placírku k tyči Holeš, Tománek byl u brankové konstrukce včas. Nechtěně si po dalším nedovoleném zákroku a rozehře standardní situace narazil Boháč o Vrbku M., sraženou první střelou se dostal do ještě výhodnější pozice, obstřel do zadního koutu branky šel těsně vedle. Napravit zaváhání u inkasovaného gólu se snažil Hamák, po jeho vyvezení hry z vlastní poloviny udržel balon v těžké pozici Otava a přiťukl na Kováře, líbivou střelu šajtlí vytáhl neméně líbivým zákrokem Tománek na roh. Těžili jsme i z důsledného presinku, Boháč dostal do úzkých Jičínského a po zisku míče poslal přesný centr do vápna na nabíhajícího Otavu, ten při snaze zakončit z první promáchl, nakonec se mu podařilo přichystat výbornou pozici pro Štěrbu, který ukázal, že levačku má po většinu času pouze na opírání. Želetava hrozila pouze ze standardních situací, s výškovou převahou jsme se však dokázali vyrovnat a Kubica nemusel řešit žádnou výraznější příležitost. To Tománek musel spěchat z branky po komické vložce svých spoluhráčů, když Simandla při průniku zastavil přišlápnutím nohy Kasáček a střed hřiště se uvolnil pro Holeše, který ihned hledal Otavu, pas odvrátil hostující gólman včasným výběhem. Dostat do vedení jsme se chtěli ještě před koncem poločasu, tlačili jsme se před bránu, žádná z výraznějších šancí se však už neurodila a po první půli jsme šli do kabin za nerozhodného stavu.

Domácím se podařilo otevřít skóre už v 11. minutě, když hosté Uchytilův centr odvrátili jen na hranici velkého vápna, kde si míč našel Holeš a skákavou střelou rozvlnil síť - 1:0. Hned na to podnikl samostatnou akci Simandl, ale branku minul. V 16. minutě centroval Vladeka a Pacas hlavou srovnal - 1:1. Po odrazech měl šanci Boháč, ale hosté nakonec dostali míč do bezpečí. Ten samý hráč se neprosadil ani po Štěrbově pasu. Domácí byli více na míče, hosté hrozili po standardních situacích. Další branka ale v prvním poločase nepadla.

Domácí v závěru rozhodli

V 54. minutě se hosté dostali do vedení. Čurda poslal kolmici na Tomáše Vrbku a vymetl šibenici - 1:2. Domácí však dokázali rychle srovnat. Břízův centr vyrazil Tománek jen k Uchytilovi a ten jej dostal do sítě - 2:2. Domácí začali tlačit na pilu a byli lepším týmem. Jeden z centrů domácích zavadil o ruku hráče Želetavy a kopala se penalta, kterou proměnil Boháč - 3:2. Domácí výhru pojistil v závěru bombou pod břevno mladíček Otava - 4:2.

TJ Sokol Herálec
Lucie Peňázová: V zápase jsme byli lepším týmem, tentokrát nám vázlo zakončení, Želetava měla tři šance a dala z nich dva góly, oba navíc padly po našich chybách. Naštěstí jsme na druhou inkasovanou branku zareagovali velice rychle, kdo ví, jak by se zápas vyvíjel, kdybychom soupeřovu branku obléhali s vědomím nepříznivého stavu déle. Cenné na vítězství je, jakým stylem mužstvo za plným počtem bodů šlo, všichni dřeli až do konce, věřili, že nám to tam spadne a nespokojili se s remízou.

Sokol Želetava
Aleš Pacas (hrající trenér): Domácí byli lepším týmem po většinu zápasu. Při troše štěstí jsme nějaký bod mohli uhrát, ale zbytečně jsme domácím darovali jak vyrovnání, tak pokutový kop v závěru, který rozhodl.

D. Kubica [-] - M. Boháč [-] , T. Otava [-] , M. Zobač [-] (46. J. Bříza [-] ) , R. Holeš [-] (87. Z. Zlesák [-] ) , M. Kovář [-] , J. Štěrba [-] (90. M. Kučera [-] ) , P. Hamák [-] , P. Veselský [-] , R. Kadlec [-] , V. Uchytil [-]

M. Tománek [-] - M. Jičínský [-] , Š. Vladeka [-] , A. Pacas [-] , V. Čurda [-] , V. Jakeš [-] , T. Vrbka [-] (65. P. Šindelář [-] ) , F. Kasáček [-] , T. Simandl [-] , M. Poledna [-] (86. L. Viceník [-] ) , M. Vrbka [-]

ŽK: 51. R. Holeš , 55. M. Kovář , 76. T. Otava - 42. V. Čurda , 45. Š. Vladeka , 45. M. Jičínský , 69. P. Šindelář .
Počet diváků: 185. Rozhodčí: ŠETEK Jiří - ŽALOUDEK Marek, GREGAR Daniel.