15.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2022-2023

Slavia porazila Rychnov na penalty

14

Slavia proti Rychnovu neudržela své vedení, ale nakonec zvítězila na penalty.

Krotil poslal Slavii do vedení

Utkání mezi celky z čela tabulky přinesl zajímavou bitvu. V prvním poločase měli více ze hry domácí a v 11. minutě šli do vedení. Po krásné kombinační akci se dostali až do pokutového území a do prázdné branky uklízel míč Daniel Krotil. 1:0.

Další šance zůstaly nevyužity, a tak se šlo do kabin za jednobrankového vedení Slavie.

Za Rychnov srovnal Počtýnský

Domácí i ve druhém poločase měli častěji míč na svých kopačkách, ale byli to hosté, kteří se radovali v 62. minutě z další branky. Po pohledné akci z pravé strany hřiště se ocitl na velkém vápně volný Jiří Počtýnský, který přízemní střelou překonal brankáře Zadrobílka a srovnal na 1:1.

V další fázi zápasu nepadla rozhodující branka, a tak výhře musely rozhodnout až pokutové kopy.

Druhý bod získala Slavia

V penaltovém rozstřelu byli úspěšnější domácí hráči, a tak si druhý bod připsala Slavia. Pro celek z Orlické kotliny tento bod navíc znamená třetí místo po podzimní části. Rychnov skončil druhý s nákokem tří bodů na dnešního soupeře.

FC Slavia Hradec Králové
Václav Pišta (asistent): Po prvním poločase mělo být skóre 4:0 a zbytek zápasu by se jen dohrál. Bohužel jsme ze všech vyložených šancí proměnili jen jednu a ve druhém poločase přišel trest, když hosté z první a zároveň jediné střely na branku skórovali. Jsme rádi alespoň za druhý bod z penaltového rozstřelu, ale dnes jsme jednoznačně měli získat všechny tři. Doplatili jsme na neproměňování šancí, jinak náš herní projev byl velmi dobrý.

FC Spartak Rychnov nad Kněžnou
Václav Brůžek (předseda): Úvod zápasu jsme nezachytili a domácí se zaslouženě ujali vedení. Poté jsme vyrovnali hru i skóre. Ze hřiště favorita vezeme bod, který podtrhl skvělé podzimní představení. Děkuji hráčům, trenérům a všem, kteří nám k úspěchu pomohli. Divize? Možná jen kvůli tomu, že se nekope penaltový rozstřel. :-)

J. Mašek [-] (35. M. Zadrobílek [-] ) - J. Kabeláč [-] (86. P. Chlumecký [-] ) , E. Týfa [-] (60. J. Řezáč [-] ) , T. Vošlajer [-] , J. Labík [-] , D. Krotil [-] (60. M. Málek [-] ) , J. Štipák [-] , M. Šejvl [-] (86. F. Buchwald [-] ) , M. Strasser [-] , L. Kundrt [-] , T. Kabeláč [-]

J. Šebesta [-] - J. Kábrt [-] , S. Pohl [-] , Š. Vacek [-] - A. Zimmer [-] (63. J. Jedlinský [-] ) , M. Drašnar [-] , D. Veselý [-] , J. Počtýnský [-] , J. Nosek [-] - R. Zajíček [-] (82. M. Rücker [-] ) , T. Markovič [-] (90. J. Jedlinský [-] )

ŽK: 75. J. Labík , 78. T. Kabeláč - 54. A. Zimmer , 89. M. Rücker .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: Vítek Pavel - KIEZLER Vlastislav, JEŽEK Jakub.