12.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2022-2023

Chlumec si doma poradil s Vysokou

15

Chlumec doma porazil Vysokou a dál stíhá první Solnici.

Kapitán Vopátek zařídil vedení Chlumce

Na první trefu zápasu se čekalo do 14. minuty, kdy se dostali domácí do vedení. To jim zařídil kapitán Jan Vopátek, který si naběhl na přihrávku Novotného za obranu hostů a střelou mezi nohy překonal brankáře Pšeničku. 1:0.

Druhá branka padla ve 29. minutě a opět ji vsítili domácí hráči. K odraženému míči v pokutovém území se dostal Jiří Kučera, který se prokličkoval do palebné pozice a přízemní střelou zvýšil na 2:0. Tímto stavem také skončila první půle.

Kučera přidal druhou branku

Ve druhém poločase domácí dobře kontrolovali hru a hosté se nemohli směrem dopředu příliš prosadit. Navíc jim cestu za zdramatizování výsledku zkomplikoval Lukáš Müller, který v 65. minutě uviděl druhou žlutou kartu a musel předčasně do šaten.

Početní výhodu využil Chlumec v 74. minutě, kdy přidal třetí branku. Zaváhání hostujících obránců využil Jiří Kučera, který se zmocnil skákájícího míče na hranici velkého vápna, prodral se až před Pšeničku a upravil na konečných 3:0. Chlumec tedy doma přehrál Vysokou a připsal si další tři body do tabulky

FK Chlumec nad Cidlinou B
Richard Vlášek (trenér): "Z dnešního utkání jsme měli určité obavy, soupeř svůj tým omladil a měl za sebou slušné výsledky posledních zápasů, proto jsme rádi, že jsme ho zvládli za tři body a s nulou vzadu. Výsledek mohl být klidně ještě výraznější, ale dnes jsme si s šancemi počínali velmi rozhazovačně, to by se nám za týden v Solnici určitě nevyplatilo. Čekají nás poslední tři těžké souboje podzimu, věříme, že jsme opět naskočili na vítěznou vlnu a díky dobré trénovanosti spojené s týmovým pojetím na ní budeme co nejdéle."

FK Vysoká nad Labem
Radek Hrubý (trenér): "Utkání v Chlumci se nám vůbec nepovedlo. Naší hře chyběla šťáva, působili jsme ospale a ani šance soupeře nás nedokázaly probudit. Proto takový výsledek."

L. Kukal [-] - V. Doležal [-] , J. Novotný [-] (82. M. Tichý [-] ) , J. Dítě [-] (86. M. Burkalo [-] ) , P. Staněk [-] (86. M. Kučera [-] ) , J. Hartman [-] , J. Kučera [-] , O. Jansa [-] (86. P. Hajský [-] ) , J. Vopátek [-] , L. Pánek [-] , J. Věříš [-] (73. L. Heger [-] )

J. Pšenička [-] - L. Müller [-] , P. Kafka [-] , R. Růžička [-] (80. T. Vacek [-] ) , T. Prorok [-] - T. Březina [-] , T. Kozel [-] , P. Veverka [-] (46. M. Ujec [-] ) , M. Haken [-] (74. V. Morávek [-] ) - O. Ujec [-] , J. Homolka [-] (72. H. Elkadi [-] ) -

ŽK: 41. J. Kučera , 80. J. Vopátek - 7. L. Müller . ČK: 65. L. Müller .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: Filip Miroslav - DUŠEK Jan, JEDLIČKA Martin.