12.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2022-2023

Sestřih, foto: Slavia suverénně zvítězila v Jaroměři

28. D. Krotil , 44. T. Kabeláč (p.) , 53. M. Šejvl , 71. E. Týfa , 72. E. Týfa , 88. E. Týfa
14

V dobré formě hrající Jaroměř doma podlehla hradecké Slavii, která vsítila šest branek. Hattrickem se blýskl Erik Týfa

Krotil poslal Slavii do vedení

První šanci skórovat měli domácí hráči. Šimon Rind našel na zadní tyči volného Miloše Exnara, který však ve velké šanci netrefil odkrytou branku. Ve 28. minutě šli hosté do vedení. Daniel Krotil dorazil střelu svého spoluhráče a bylo to 0:1.

Dvoubrankový náskok si Slavia vytvořila ve 44. minutě, když nařízenou penaltu proměnil hostující kapitán Tomáš Kabeláč. 0:2.

Hostující Týfa zaznamenal hattrick

Ve druhé půli se domácím nepodařilo zdramatizovat utkání a Slavia navyšovala své vedení. V 53. minutě domácí špatně rozehráli a hostující Labík našel před brankou Martina Šejvla, který překonal brankáře Červenku. 0:3.

V 71. minutě přidali hosté čtvrtou branku. Další chybu v rozehrávce Jaroměře vystihl Jan Kabeláč, který naservíroval míč na zadní tyč, kde nehlídaný Erik Týfa prostřelil brankáře Červenku. 0:4. Za pouhou minutu přidal tento záložník svou druhou trefu. Erik Týfa využil špatného odkopu domácího brankáře a do prázdné branky zvyšoval už na 0:5. A v 88. minutě dokončil dokončil Erik Týfa hattrick, když si naběhl za domácí obranu a povedeným obloučkem přehodil Červenku. 0:6.

Slavia tak zvítězila jednoznačným výsledkem v Jaroměři a připsala si tři body do tabulky.

Sestřih utkání:

Fotogalerii a sestřih připravil Václav Mlejnek. Děkujeme.

FK Jaroměř
Miloš Exnar (trenér): "Dnes se nám herně povedlo pouze úvodních 20. minut. V dalších fázích zápasu Slavia ukázala svou sílu a zejména v brejkových situacích byla velmi efektivní. Naše vítězná série skončila."

FC Slavia Hradec Králové
Václav Pišta (asistent trenéra): "První velkou šanci v zápase měli hned v úvodu domácí, naštěstí jsme ji přežili a tento moment nás nakopl k výbornému výkonu zejména v útočné fázi, která dnes z naší strany byla opravdu výborná. Za stavu 0:3 domácí ještě dvakrát zahrozili, ale i s tím jsme si dokázali poradit díky zodpovědné defenzivě a naopak své šance jsme dokonale využili. V tomto trendu chceme pokračovat dále, avšak se vší pokorou podpořenou tvrdou a poctivou prací."