7.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

Dobruška zvítězila v Libčanech

15

Dobruška dokázala porazit Libčany na jejich půdě a připsala si první venkovní vítězství v sezóně.

Skóre otevřel hostující Feichtinger

Libčany sehrály v týdnu těžký pohárový zápas, když se v Mol Cupu utkaly s druholigovou Duklou Praha. Svěřenci Petra Rady nakonec zvítězily v Libčanech 3:1. Jedinou trefu domácích si připsal Michael Hofman.

Diváci mohli vidět během prvního poločasu jednu branku. Zaznamenal ji hostující Pavel Feichtinger, který překonal domácího brankáře Tošovského a poslal Dobrušku do vedení. 0:1.

Srovnání přišlo hned z kraje druhé půle

Domácí hráči vlétli do druhého poločasu aktivně s touhou vyrovnat a to se jim povedlo opravdu rychle. Ve 47. minutě se, stejně jako v pohárovém utkání proti Dukle, prosadil Michael Hofman. 1:1.

O výhřě rozhodl v 65. minutě svou trefou záložník Dobrušky Zdeněk Pago, na jehož pokus byl domácí brankář Tošovský krátký. 1:2. Dobruška si tak odvezla všechny body z Libčan.

SK Libčany
František Bárta (sekretář): "Dnes nám k bodům chybělo i kousek štěstí."

SK Dobruška
Petr Jánský (trenér): "Odpracované, šťastné vítězství proti týmu, který v týdnu sehrál zajímavý výsledek s Duklou v poháru. V prvním poločase ve 30. minutě jsme byli nuceni střídat zkušeného stopera Vlastu Karala, ale i přesto jsme se dostali do vedení. Soupeř o poločase kvalitně vystřídal a začal nás mačkat jako citrón a po dvou minutách bylo srovnáno. Trochu nám trvalo, než jsme správně přeskupili rozestavení a odměnou byla druhá vítězná branka."