1.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2022-2023

Rychnov doma přesvědčivě porazil Hořice

7

První kolo vyšlo Rychnovu skvěle, když doma zvítězil vysokým rozdílem.

Rychnov otočil výsledek ještě v první půli

V úvodu utkání byli mírně aktivnější hosté, ale nedařilo se jim gólově prosadit. Na první branku se tak čekalo do 30. minuty. Hostující Drozd D. vyslal do úniku navrátilce do hořické týmu Jiřího Pečenku, který povedenou střelou překonal brankáře Šebestu. 0:1

Ve 34. minutě však domácí vyrovnali. Po rohovém kopu a sérii hlaviček se míč dostal k Tomáši Markovičovi, který hlavou dostal míč za záda hořického brankáře. 1:1.

Ve 40. minutě rychnovský Jiří Počtýnský zareagoval nejrychleji ve vápně hostů a pohotově dorazil střelu svého spoluhráče. 2:1. Do kabin se tak šlo za jednobrankového vedení Rychnova.

Domácí Počtýnský skóroval z poloviny hřiště

Hořice ve druhém poločase nedokázaly zápas zdramatizovat, a tak domácí navyšovali svůj náskok.

V 56. minutě ukázal velký přehled domácí Jiří Počtýnský, který z velké dálky přeloboval brankáře Krejčí a zvýšil na 3:1. Byla to jeho druhá branka v utkání.

V 59. minutě zaznamenal svou druhou branku i rychnovský útoční Tomáš Markovič, když upravoval na 4:1.

V 71. minutě si centr do vlastní sítě srazil hořický Rozsévač a bylo to už 5:1.

A v samotném závěru upravil na konečných 6:1 střídající Jan Jedlinský.

FC Spartak Rychnov nad Kněžnou
Václav Brůžek (předseda): "Skvělý vstup do soutěže. Skvělý výsledek, který je pro hosty až moc krutý. Hosté byli půl hodiny lepší a zaslouženě vedli. Nám se podařilo do poločasu výsledek otočit. Druhá půle byla naší jednoznačnou záležitostí. Hosty zlomila výstavní rána Počtýnského. Gratulace týmu za předvedený výkon a gólovou efektivitu."

TJ Jiskra Hořice
Josef Vydra (předseda): "Do 30. minuty měl náš výkon jen jednu chybu - a to ze spousty šancí jen jeden gól. Domácí do poločasu však téměř z ničeho výsledek otočili a po poločase branka z poloviny hřiště nás definitivně srazila do kolen. Domácím naopak narostla křídla a zbytek zápasu byl jejich exhibicí. Úvod soutěže nám hrubě nevyšel, ale nutno ocenit i velmi dobrý výkon Rychnova okořeněný velkým nasazením a důrazem."

J. Šebesta [-] - Š. Vacek [-] , S. Pohl [-] , J. Kábrt [-] , J. Nosek [-] (81. J. Kocman [-] ) - V. Lihařík [-] , M. Rücker [-] (75. M. Drašnar [-] ) , D. Veselý [-] , J. Počtýnský [-] - T. Markovič [-] (75. M. Červinka [-] ) , R. Zajíček [-] (81. J. Jedlinský [-] )

D. Krejčí [-] - J. Pečenka [-] (79. A. Kedroń [-] ) , D. Drozd [-] , J. Šedivý [-] , P. Drozd [-] , P. Palm [-] (79. M. Havelka [-] ) , J. Havrda [-] , Z. Nečesaný [-] (79. A. Vávra [-] ) , P. Kuneš [-] (64. M. Bango [-] ) , D. Palm [-] , J. Rozsévač [-]

Hráči zápasu: J. Počtýnský .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: Trejbal Adam - ČOŽÍK Marek, ŠOB Aleš.