9.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. C, 2022-2023

--

--

Úněšov vyhrál v Radnicích

14

Úněšov přijel na hřiště Radnic a ve 28. minutě šel do vedení po brance Kasýka. Domácí mohli v závěru poločasu vyrovnat, ale velkou příležitost nevyužili. V druhé půlce už měli více ze hry hosté a v 69. minutě přidali další branku, když se trefil Nemček. Úněšov po zbytek zápasu soupeře do ničeho nepustil a z Radnic si odvezl tři body.

Skóre otevřel Kasýk

Hosté vstoupili do zápasu o něco aktivněji, ale několik dobrých příležitostí v gól nepřetavili. Ve 28. minutě už tomu bylo jinak, po standardní situaci z pravé strany si pěkný centrovaný míč našel hostující Kasýk a zachoval se jako kanonýr. O několik minut později se Úněšovu podařilo vstřelit druhou branku, nicméně ta nemohla být uznána z důvodu ofsajdového postavení. Radnice zahrozily až v závěru poločasu. Po centru do pokutového území se vyšvihl do vzduchu Štrunc, avšak jeho následná hlavička mířila o kousek vedle. Za okamžik se Štrunc dostal znovu do zakončení, ovšem ani tentokrát na hostujícího brankáře nevyzrál. První poločas skončil 1-0 pro hostující tým.

Úněšov lepší i v druhé půlce

Domácí do druhé půlde vyslali dva nové hráče. V zápase skončili Štrunc a Jonák a na jejich místo přišli Otto a Smeták. Hosté v druhé půli dobře kombinovali, vyměňovali si krátké přesné přihrávky a kontrolovali hru. Domácí byli nebezpeční pouze střelami z dálky, které ale nebyly tak přesné. Bylo jen otázkou času, kdy Úněšov vstřelí druhou branku. V 69. minutě se po další standardní situaci prosadil Nemček a zvýšil vedení hostů na 2-0. Úněšov si dvougólový náskok zkušeně hlídal a zápas už se jenom dohrával. Hosté nakonec mohli přidat ještě další branku, ale při jejich šancích se předvedl domácí brankář, který tým podržel. Hosté vyhráli 2-0 a připsali si čtvrté vítězství v sezóně.

TJ Sokol Radnice B
Roma Kokoška, trenér: Vypadá to, že se budu opět opakovat, ale jsme poznamenáni tím, že nám v současné době chybí několik důležitých hráčů, což se samozřejmě v zápasech projeví. Chybí nám potřebná kvalita, vytváříme si málo šancí a když už nějaké máme, tak je neproměníme. Soupeř dnes zaslouženě vyhrál.

TJ Slavia Úněšov
Jakub Mižár, trenér: Ne moc pohledné utkání na těžkém terénu. V prvním poločase jsme byli aktivnějším týmem směrem dopředu, podařilo se nám vstřelit dva góly, bohužel nám jeden nebyl uznán kvůli ofsajdu. Domácí zahrozili těsně před koncem poločasu, kdy hlavou jen těsně minuli bránu. Po přestávce už jsme kontrolovali hru. Domácí byli nebezpeční pouze střelami z dálky, kdežto my jsme měli několik šancí, při kterých se vyznamenal gólman soupeře. Druhý gól nám dodal klid a zkušeně jsme si zápas pohlídali.

Š. Körner [-] - J. Cozl [-] - T. Kroc [-] , P. Kalaš [-] , M. Habr [-] , V. Melich [-] , M. Krč [-] , M. Engl [-] (81. T. Buchanec [-] ) , D. Jonák [-] (46. J. Smeták [-] ) , P. Kočka [-] , J. Štrunc [-] (46. T. Otto [-] )

J. Mižár [-] - J. Mikeska [-] , M. Nemček [-] (84. J. Buresch [-] ) , D. Randa [-] , T. Janda [-] , R. Šváb [-] , D. Šura [-] , Z. Škopek [-] , Z. Kasýk [-] , M. Hlous [-] , Z. Hlous [-]

ŽK: 89. J. Cozl - 51. D. Šura , 60. Z. Škopek , 71. M. Nemček .
Hráči zápasu: Z. Kasýk .
Počet diváků: 55. Rozhodčí: Hálek Pavol - KOFROŇ Vladislav (N), MIŽÁR Emil (N).