11.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

--

Hrádek rozhodl utkání v druhém poločase

17

Na těžkém terénu se v 11. kole střetly týmy Hrádku a Svéradic. V prvním poločase diváci sledovali vyrovnanou hru, která branky nepřinesla. Po přestávce měl více ze hry Hrádek a v 63. minutě se prosadil Kočí. Hosté poté mohli vyrovnat, ale vyloženou šanci zakončili nad. Hrádek v 84. minutě přidal další gól a zápas už si pohlídal. Domácí vyhráli třetí zápas v řadě a rovněž potřetí za sebou udrželi čisté konto.

První poločas bez branek

Hráči Hrádku vstoupili do utkání velmi aktivně, již ve 2. minutě se ocitl ve vyložené šanci Kočí, ale bránu soupeře přestřelil. V 9. minutě se stejný hráč dostal do další výborně příležitosti, avšak ani tentokrát nemířil přesně. Hosté úvodní tlak domácích ustáli a poté hru vyrovnali. V 18. minutě zajel do protihráče hostující Vachuška a po zásluze viděl žlutou kartu. Svéradice si několikrát pomohly dlouhými nakopávanými míči za obranu soupeře, ale Hrádek si s útočnými náznaky poradil a v obraně si počínal na jedničku. Ve 38. minutě zfauloval hostujícího hráče Kočí a sudí to potrestal žlutou kartou. Ve 42. minutě napodobil spoluhráče Linhart a i on dostal žlutou kartu.

Domácí byli více produktivní

Gólový půst přerušil až 63. minutě domácí Kočí, který obdržel pěknou přihrávku na malé vápno a zakončil přesně k tyči, 1-0 pro Hrádek. Svéradice se snažily o vyrovnání, ale jejich útočná snaha končila na výborně připravené obraně domácích. O několik minut později si hosté vypracovali vyloženou šanci, kdy se jeden z hráčů Svéradic objevil v ideální pozici, branku však přestřelil. Za okamžik zakončoval opět jeden z hostujících hráčů, balón prošel domácímu brankáři mezi nohama, ale ten ho nakonec stačil chytit na brankové čáře. V 84. minutě obdržel Brabec krásnou přihrávku ze strany a střelou k tyči nedal brankáři šanci. Zbytek zápasu se už spíše dohrával a Hrádek se nikam zbytečně netlačil. Domácí vyhráli 2-0 a zvládli tak třetí utkání v řadě, navíc znovu udrželi čisté konto.

TJ Svatobor Hrádek
Karel Mareš, trenér: Do zápasu jsme vstoupili výborně, hned v první desetiminutovce jsme měli dvě vyložené šance, ale gól jsme bohužel nevstřelili. Poté hosté hru vyrovnali, ale my jsme si s jejich útočnými pokusy poradili. Po přestávce jsme opět měli více ze hry a konečně se nám podařilo vstřelit i branku. Za stavu 1-0 jsme přežili jednu obrovskou šanci soupeře, poté jsme opět hráli spíše my a z toho vyplynul druhý gól. Zbytek zápasu jsme si už zkušeně pohlídali a po zásluze jsme získali tři body.

FK Svéradice
Martin Heimlich, asistent trenéra: Do Hrádku jsme odjížděli s tajným přáním získat alespoň bod. Nástup do zápasu jsme vůbec nezachytili a kdyby kanonýr Kočí nezahodil své tři šance z úvodu, bylo po zápase. Takto jsme se postupně dostali do zápasu i my, bohužel bez výrazné šance na vstřelení gólu. Ve druhém poločase už domácí své šance proměnili a zaslouženě vyhráli. Nás teď čekají poslední dva zápasy, ze kterých bychom rádi získali 6 bodů a posunuli se do klidného středu tabulky.

V. Ryba [-] - Š. Fremund [-] (77. F. Mareš [-] ) , J. Skuhra [-] , A. Štěpán [-] (59. V. Skála [-] ) , J. Pojar [-] , R. Kočí [-] , J. Kutil [-] , J. Brabec [-] , T. Linhart [-] , F. Prokopius [-] (85. J. Sekyra [-] ) , Š. Gajdečka [-]

K. Soukup [-] - L. Petřík [-] (45. L. Hnojský [-] ) , A. Vachuška [-] (85. F. Šuhajda [-] ) , R. Kába [-] , J. Makovec [-] (85. D. Pánek [-] ) , S. Makovec [-] , P. Chládek [-] , M. Doležal [-] , P. Majer [-] (66. M. Jiřinec [-] ) , J. Vonášek [-] , P. Mičkal [-]

ŽK: 38. R. Kočí , 42. T. Linhart , 74. J. Brabec - 18. A. Vachuška , 87. L. Hnojský .
Hráči zápasu: J. Skuhra , J. Brabec .
Počet diváků: 115. Rozhodčí: Kulhánek Milan - KEČKEŠ Jan, MORAVEC Jiří.