13.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2022-2023

--

--

Křimice dokázaly překvapit rozjetý Horšovský Týn

22

Horšovskému Týnu se v posledních dvou zápasech nesmírně zadařilo. Bolevec vyprovodil sedmi góly, Mochtín odjel s devíti inkasovanými. Teď ale jeli hráči Horšovského Týnu do Křimic, které své poslední dva zápasy zvládly vítězně. Po dvou totožných gólech se nakonec radovali domácí.

Křimice hrály ze zabezpečené obrany. Zápas začal opatrně, což vyhovovalo hlavně domácím, protože ti chtěli co nejdéle držet stav 0:0. Křimice totoiž byly rády, že na tento zápas složili sestavu. Vypomoct museli i dva dorostenci, v základu se pak objevil trenér Martin Bláha. Paradoxně to byly právě Křimice, které se dostaly ve 26. minutě do vedení. Lukáš Čejka dostal přihrávku do strany, odcentroval a Ladislav Koutek hlavou umístil míč mezi tři tyče. Po gólu měli více ze hry hosté. Pár minut před pauzou podobným gólem dokázali vyrovnat. Do vápná přiletěl od Marka Falouta centr z pravé strany, Jan Havlíček potvrdil formu z posledních zápasů a hlavou překonal Moravce.

Z první vážnější šance udeřily Křimice. A opět to bylo po centru Lukáše Čejky. Ten našel Jana Zapoměla a střelou z prvního doteku vrátil Křimicím vedení. Po inkasovanéím gólu přebrali otěže hry znovu hosté, domácí se nikam netlačili a hosty takřka k ničemu nepouštěli. Zápas už se pak spíše dohrával, větší šance už k vidění v Křimicích nebyly. Domácí obraně se v rámci možností podařilo eliminovat Jana Havlíčka, který vstřelil "jen" jeden gól, a Křimice tak doma zvítězily 2:1.

FC Křimice
Jakub Szedmák, hráč: Před zápasem jsme opět horko těžko skládali sestavu. Smolně se nám sešly různé důvody a chybělo 6 hráčů. Musel nastoupit od začátku i náš trenér a hráči, kteří nebyli zcela zdraví. Ano mohli jsme žehrat na tento stav, jenže jsme tuto situaci otočili v náš prospěch. Upravili jsme taktiku, hráli jednoduše a nakonec slavili šťastnou a sladkou výhru nad nejofenzivnějším týmem tabulky. Za srdnatý, poctivý a bojovný výkon patří poděkování všem hráčům včetně náhradníků a realizačního týmu. Moc mě těší, že se v kritických situacích semkneme a ukážeme charakter týmu. Ještě jednou moc díky za sobotní důležitou výhru kluci!

FC Dynamo Horšovský Týn
Ondřej Chrž, hráč: Po posledních dvou kolech, kdy jsme bodovali naplno nás čekal nelehký soupeř. Chtěli jsme hrát aktivně, ale opak se stal pravdou, nás výkon byl malátný. Křimice zachytávaly naše průniky středem, nikam se nehnaly a poměrně dobře organizovaně bránily, takže jsme se do šanci dostávali jen těžko. To samé se dá říci, ale i o ofenzivě Křimic, nejsem si jist, zda se za celý zapas dostaly do nějaké vyložené šance. Oba góly, které vstřelily byly téměř totožné. Následoval centr ze strany a my jsme si nepohlídali útočícího hráče ve vápně, nejprve jsme neuhlídali ve 26. minutě Koutka a pak v 53. minutě Zapomněla. Na první gól jsme dokázali odpovědět ve 43. minutě, když Havlíček dostal načechraný balon od Falouta a hlavou prostřelil domácího brankáře. Jinak druhý poločas jsme hráli do plných, Křimice bránily téměř v plném počtu a pro nás bylo těžké je něčím překvapit, ani závěrečný tlak jsme nedokázali přetavit ve vyrovnávací branku a tak jsme bohužel rozšířili naše mizerné výsledky z venkovních zápasů. Na podzim nás čekají ještě dvě utkání ve kterých musíme zabojovat, protože tabulka je opravdu našlapaná a my chceme mít co nejlepší výchozí pozici do jarních bojů.