13.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2022-2023

--

--

Dlouhý Újezd přehrál Kaznějov a bere tři body

22

Kaznějov věděl, že jeho konkurent v boji o první místo ztratil. Kralovice s Chlumčany pouze remizovali. Bohemia ale zaváhání konkurenta nedokázala potrestat a v Dlouhém Újezdě prohrála. Tabulku teď o skóre vede Košutka.

Zápas byl celkově hodně soubojový. Šancí k vidění moc nebylo, když už ano, končily daleko od brány. První gól zápasu padl až po půl hodině hry. V rozehrávce chyboval kaznějovský Kiss, domácí se dostali k centru, který proletěl celým vápnem. Na zadní tyčí ještě jeden z domácích sklepával pro Lukáše Čížka, který se nemýlil. Za chvíli bylo srovnáno. Kolmou přihrávku za obranu gólově zužitkoval Matěj Mareš.

Do druhé půle lépe vstoupili domácí, kteří se rychle dostali znovu do vedení. Hlavičku ještě dokázal brankář Švamberg vyrazit, na dorážku Lukáše Čížka už byl ale krátký. Za chvilku mohli přidat domácí třetí gól. Situace byla velmi podobná gólové situaci z před pár minut. Střílený centr před bránu, střela, vyražení gólmana před sebe. Tentokrát ale domácí útočník nápalil pouze břevno kaznějovské brány. Po chybě v rozehrávce hostů se k míči na straně hriště dostal Tomáš Janků, který vyběhnutého Švamberga obstřelil a poslal Újezd do dvoubrankového vedení. Domácí tato branka uklidnila a nikam se nehrnuli. Hosté prostřídali a zkoušeli se do soupeřova vápna dostávat dlouhými balóny. Domácí hrozili z brejkových situací, po těch jednou nastřelili tyč, podruhé z brankové čáry vykopával Martin Vondráček. Několik šancí domácích skončilo neslavně, situace zhruba dvacet minut před koncem už ale byla gólová. Po skrumáži se dostal ke střele z úhlu Jakub Vondráček, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě a snížil na 2:3 z pohledu kaznějovské Bohemie. Kaznějov cítil šanci na bodový zisk, všechny síly tak logicky směřovaly do útoku. Domácí využívali okének v obraně a z brejkové situace vstřelili v 90. minutě uklidňující gól na 4:2. Z pravé strany přilétl před bránu centr, který za záda Švamberga hlavou uklidil Miroslav Havel.

TJ Sparta Dlouhý Újezd
Václav Zeman, trenér: Do utkání jsme šli, že sice hrajeme s vedoucím týmem ale chtěli jsme uspět. Od začátku jsme hráli velmi aktivně a takřka soupeře do ničeho nepouštěli. I tak jsme zase dostali dva velmi laciné góly. Chci klukům poděkovat za bojovnost a vydřené tři body.

FK Bohemia Kaznějov
Jiří Švamberg, brankář: Po sobotních výsledcích jsme věděli, že máme jedinečnou šanci navýšit náskok na prvním místě. Bohužel jsme se dlouho nedokázali vypořádat s hrbolatým terénem a důraznou hrou domácích. A tak po naší chybě šli domácí do vedení. Naštěstí se nám po ojedinělé povedené akci podařilo brzy vyrovnat. Do druhé půle jsme si řekli, že musíme na soupeře vletět a urvat vývoj zápasu na svoji stranu. Bohužel to bylo přesně naopak. Soupeř na nás vletěl a dokázal během pár minut vstřelit 2 branky. Domácí tak mohli hrát ve větším klidu a dovést zápas do vítězného konce. Bohužel musím říct, že jsme zaslouženě odjeli s prázdnou, domácí hráli s větším nasazením a chutí. My můžeme být rádi, že jsme ve druhé půli inkasovali pouze 3x a domácí tak vyhráli naprosto zaslouženě.

T. Kopolovič [-] - L. Zeman [-] (67. J. Synek [-] ) , T. Janků [-] (85. V. Zeman [-] ) , R. Blatnický [-] , M. Havel [-] , M. Dvořák [-] , V. Pešek [-] , P. Földeši [-] , F. Pták [-] , M. Zeman [-] , L. Čížek [-]

J. Švamberg [-] - M. Vondráček [-] , T. Dinh [-] , J. Vondráček [-] , J. Kiss [-] (46. O. Běhounek [-] ) , J. Hyneš [-] (65. J. Beránek [-] ) , J. Vondráček [-] , M. Mareš [-] , V. Churavý [-] (65. F. Fait [-] ) , R. Švátora [-] (65. V. Vašíček [-] ) , L. Filipec [-] (37. M. Polívka [-] )

ŽK: 7. M. Zeman , 33. L. Zeman , 79. M. Havel - 13. L. Filipec .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: NESVADBA Karel - LIŠKUTÍN Antonín, STREJCOVÁ Tereza.