Atraktivní zápas skončil dělbou bodů

24

Jako již tradičně se v Kralovicích hrálo v sobotu již od 10:15. Tentokrát přijely na sever Plzeňska Chlumčany, které v minulém kole nedokázaly bodovat proti Křimicím. V Kralovicích si chtěly spravit chuť, nečekalo je však nic jednoduchého. Sokol společně s Kaznějovem vládne tabulce a doma body nerozdává. Zápas nakonec skončil remízou 2:2.

Už od začátku bylo znát, že se potkaly dva vysoko postavené týmy. Dobrý dojem ze hry možná trochu kazila až přiliš agresivní hra obou mančaftů.

Už po pěti minutách hry byl pár metrů před šestnáctkou faulován Jakub Kulhánek. Sám faulovaný si také postavil míč a centrem našel Petra Gažáka, který překonal hostujícího gólmana. Gažák poprvé v sezóně nastoupil v základní sestavě. Důvěru trénerů tak splatil možná rychleji, než si sám představoval. Po pár minutách to mohlo být 2:0. Martin Kůsa centroval, Jakub Vlk prodlužoval na Pavla Koču, který balón nedoskočil. Poslední jmenovaný ale stal v ofsajdovém postavení, radost domácích by tak neměla delšího trvání. V další šanci domácích se objevil Jan Lavička, který už překonal brankáře Lösche. Balón ale ještě před tím, než přešel brnakovou čáru vykopl Jan Havlík.

Poté se osmělili také hosté. Z halfvoleje pálil Jakub Havlík. Jeho pokus ale ani zdaleka neohrozil Bodurkovu bránu. Po chvíli centr ze strany sklepl hlavou Havlík na Štolleho. Ten ale balón v dobré pozici netrefil dobře a ve velké šanci nedokázal srovnat. Zanedlouho přišel trest, průniková přihrávka našla Jakuba Kulhánka, který si dal ve vápně dobrý první dotek a střelou mezi nohy překonal brankáře. To ale nebylo zdaleka vše, co první poločas nabídl. Krátce před pauzou našel chlumčanský Lukáš Tomášek centrem s největší pravděpodobností nejvyššího hráče na hřišti Jana Vojáčka, který využil své výšky a hlavou překonal Bodurku.

Gól do šatny hosty do druhé půle nabudil. Ve velké šanci se ocitl Pavel Šimána, který ze strany mířil na přední tyč. Střela se mu ale nepovedla a byl z toho jen odkop od brány. Kralovice si mohly vzít dvougólové vedení zpět. Tomáškovi při rozehrávce odskočil míč, Martin Řenč nic nevymýšlel a napálil míč na bránu. Bohužel pro něj trefil pouze svého spoluhráče Pánka. Chybu v rozehrávce ztropili i hráči na druhé straně. Gólman Bodurka mimo svou bránu rozehrál na svého stopera, kterému balón uskočil. Chlumčanský Šimána ale nabídnutou příležitost nevyužil, odkrytou bránu totiž vůbec netrefil.

V dalších minutách měli balón na kopačkách spíše hosté, kteří se snažili nepříznivý výsledek srovnat. To se jim povedlo až v 79. minutě, když po levé straně utekl aktivní Šimána, který předložil míč před prázdnou bránu Jakubu Havlíkovi, a ten ve skluzu srovnal na 2:2. Tímto výsledkem taky tento atraktivní duel skončil, a body si tak oba soupeři rozdělili.

TJ Sokol Kralovice
Jakub Kulhánek, hráč: Chlumčany do zápasu vstoupily velmi aktivně, snažily se hrát rychlý fotbal s průnikovými přihrávkami za obranu. V prvním poločase jsme zvládli vsítit 2 góly a vývoj zápasu byl pro nás pozitivní, kdyby Chlumčany nesnížili na 2:1 ve 45. minutě prvního poločasu. Druhý poločas jsme chtěli začít aktivně, ale soupeř nám to vysokým napadáním a velmi útočným stylem hry nedovolil. Srovnal v 80. minutě na 2:2 a převážně držel míč na svých kopačkách. Od nás to rozhodně nebyl styl hry, kterým jsme se chtěli prezentovat, ale je to za námi a teď už se koncentrujeme na další utkání.

Počet diváků: 130. Rozhodčí: SCHNEIDER Josef - BOGDAN Gabriel, KRŮS František.