12.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2022-2023

--

--

Ve vyrovnaném utkání zvítězil šťastnější tým

23

Křimice chtěly navázat na vítězství z minulého kola, kdy porazily Rokycany. Nečekalo je ale nic jednoduchého. Chlumčany se po postupu drží v horních patrech tabulky a mají jednu z nejlepších defenziv v soutěži. Křimice ale na domácí dokázaly najít recept a zvítězili 1:0.

První minuty se nesly ve znamení oťukávání, hrálo se opatrně a bez většího vzruchu. První šanci měl zhruba po deseti minutách hry hostující Jakub Szedmák. Ten byl faulován na vápně, přímého kopu se sám ujal, ale z dobré pozic trefil jen zeď. Zhruba od 15. minuty byli aktivnější domácí fotbalisté. Jejich první šanci zneškodnil pozorný brankář Moravec, druhá šance z levé strany skončila střelou do tyče. Křimice se spíše bránily a šance domácích přibývaly. Nebezpečná hlavička jednoho z chlumčanských útočníků skončila nad bránou.

Poté se ozvali i hosté. V šanci se objevil Václav Kuneš, ten ale přesně nezamířil. Chvíli na to orazítkoval tyč Václav Sýkora. Brankovou konstrukci tedy každý tým trefil jedno. Branka ale nepadla, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Křimice se ve druhém poločase zatáhly do hlubokého bloku a chtěly hrozit hlavně z rychlých protiútoků Pavel Fořtem a Václavem Sýkorou. A přesně tito dva hráči se podepsali pod jedinou branku utkání. Pavel Fořt si všiml nabíhajícího Václava Sýkory, poslal mu precizní přihrávku a Sýkora poslal hosty po 75 minutách hry do vedení. Křimice hrály stále v bloku a domácí do ničeho nepouštěly. Žádný z dalších protiútoků se již neujal, a hosté tak zvítězili nejtěsnějším možným rozdílem.

FC Křimice
Jakub Szedmák, kapitán: Objektivně by utkání slušela asi remíza. Domácí měli šance v prvním poločase, my zase v tom druhém. Nám dnes výborně zahrála obrana a společně s jistým výkonem našeho brankáře Jirky Moravce to byl jeden s pilířů k úspěchu. Stejně tak jako střídání Pavla Fořta do druhého poločasu. Svými zkušenostmi dělal domácí obraně problémy a byl to právě on, kdo připravil jedinou branku utkání pro Vaška Sýkoru. Nicméně musím pochválit a poděkovat celému našemu týmu. Hráli jsme velmi zodpovědně a pracoviště. Po dlouhé době jsem navíc viděl, jak utkáním žili všichni hráči včetně náhradníků, to je pozitivní věc a věřím, že k tomu přispělo i kvalitní posezení do nočních hodin po minulém domácím zápase. Na závěr přeji domácím Chlumčanům, aby se jim v sezóně dařilo. Budu se opakovat, ale jsem moc rád, že do A.třídy postupují týmy jako oni. Týmy, které chtějí soupeře přehrát fotbalovým pojetím a ne jinými vlivy.