12.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2022-2023

--

--

Debakl v Horšovském Týně, domácí nasázeli Mochtínu 9 branek

23

Odlišné zápasy prožily minulý víkend oba aktéři sobotního zápasu mezi Horšovským Týnem a Mochtínem. Zatímco domácí si poradili s Bolevcem 7:0, stejným výsledkem padl Mochtín doma s Chlumčany. Hosté porážku nenapravili, domácí naopak přidali další vysoké vítězství a společně s Kaznějovem disponují nejlepší ofenzivou. Výraznou postavou zápasu byl domácí Jan Havlíček, který se trefil pětkrát! Pozadu nezůstal ani mochtínský Jan Žiak. Jediný úspěšný střelec hostů nasázel hattrick.

Domácí rychle vedli. Už ve 2. minutě se trefil Jevgenij Čižikov, v 5. minutě na něj navázal jeho spoluhráč Jan Havlíček. Ve 12. minutě už to bylo 3:0. Do balónu se opřel David Fischer a byla z toho krásná branka. Mochtín ještě v rámci první čtvrt hodinovky snížil. Ve 14 minutě snížil na 3:1 Jan Žiak. Odpověď přišla velmi rychle. V 17. minutě se trefil Jan Havlíček, ve 24. minutě pak už na 5:1 zvyšoval Marek Falout. Horšovský Týn byl ve velké střelecké pohodě, kterou ve 31. minutě podtrhl svým třetím gólem v zápase, a šestým gólem domácích, Jan Havlíček, který tak za půl hodinu stihl nasázet hattrick.

Ve druhém poločase už domácí trochu stáhli nohu z plynu. Na hráčích Horšovského Týnu bylo vidět, že si chtějí zápas užít a každý z hráčů si chce vstřelit branku. Do útoků chodili v mnoha hráčích a obranná fáze tak stála vždy jen na tři, čtyři hráči. I přes to to však byl,i znovu domácí, kdo rozvlnil síť. Pravý bek Matyáš Mašek halvou překonal brankáře Prokopa. Pro Jana Havlíčka byly očividně tři góly málo, a tak zasadil hostům ještě dva údery a zápas zakončil na pěti trefách. Domácí vedli už 9:1 když ještě alespoň mírnil porážku dvěma góly hostující Jan Žiak. Ten se stal druhým hráčem, který v zápase nastřílel hattrick. Horšovský Týn jasně zvítězil a po vysoké výhře s Bolevcem si hravě poradil i s Mochtínem.

FC Dynamo Horšovský Týn
Ondřej Chrž, hráč: Do zápasu jsme šli s tím, že úplně nevíme co od Mochtína očekávat. Začátek zápasu nás asi všechny překvapil, když se ve 2. minutě trefil Čižikov o tři minuty později Havlíček a ve 12. minutě nádhernou střelou Fischer. Poté divočinu první čtvrt hodiny dovršil svým důrazem Žiak, který snížil na 3:1. Jenže na tento gól odpověděl v 17. minutě Havlíček a ve 24. minutě Falout. Ve 31. minutě završil Havlíček svůj hattrick a tak se hosté už po půl hodině modlili, aby zápas skončil, nic co bych jim záviděl. Do poločasu jsme ještě pár možností ke skórování nevyužili, takže do kabin se šlo za stavu 6:1. Dá se říct, že první poločas nám vyšel perfektně už od výběru vstupného až do posledního hráče na hřišti. Druhý poločas už takové tempo neměl a ani tolik gólů nepadlo, z naší strany to bylo až dost chaotické, protože do ofenzivy vždy vyrazilo kolem sedmi hráčů a tak na bránění většinou zbyli hráči tři i přesto ale v 57. minutě ukázal Mašek jak je flexibilní hráč, když navýšil skóre krásnou hlavičkou. V 67. a v 75. minutě  dokázal všem Havlíček jaký je snajpr. Výsledek pak ještě zmírnil nejlepší hráč hostujícího týmu Žiak, který se trefil v 76. a v 82. minutě a také v zápase vstřelil Hattrick. V příštím zápase nás čekají Křimice, to už pro nás bude o dost složitější zápas, protože Křimice mají kvalitní kádr i když to tak při pohledu na tabulku nemusí vypadat. My se na ně musíme dobře nachystat.

TJ Sokol Mochtín
Karel Šot, předseda klubu: Další drtivou porážku utrpělo naše áčko mužů ve 13.kole I.A třídy, tentokráte na hřišti svého soupeře v Horšovském Týně, kde podlehlo místnímu Dynamu 3:9 ! Mochtín zopakoval svůj matný výkon z minulého domácího zápasu s K.Chlumčany, inkasoval hned z 1.útoku, ve 12.minutě prohrával již 0:3 a bylo po zápase!

J. Herc [-] - J. Havlíček [-] , J. Černík [-] , M. Falout [-] , M. Nidl [-] , J. Svárovský [-] (70. F. Habart [-] ) , D. Fischer [-] , M. Mašek [-] , J. Čižikov [-] , M. Šutek [-] , O. Chrž [-]

D. Prokop [-] - M. Kapusta [-] , M. Škoch [-] , J. Šafránek [-] , Z. Smolík [-] , J. Žiak [-] , J. Bejvl [-] , D. Gajdušek [-] , J. Čeleda [-] (63. R. Smolík [-] ) , P. Blažek [-] , J. Dolejš [-]

ŽK: 67. M. Nidl - 34. P. Blažek , 51. J. Bejvl , 57. M. Škoch , 80. D. Gajdušek .
Počet diváků: 98. Rozhodčí: SLADKÝ Stanislav - SIROVÝ Václav, RUBÁŠ Jaroslav.