11.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2022-2023

--

--

Horšovský Týn si proti Bolevci zastřílel, čtyřmi góly se blýskl Havlíček

25

Horšovský Týn chtěl napravit zaváhání z minulého kola, kdy prohrál v Chlumčanech. Bolevci se i nadále nedaří a z Horšovského Týnu si veze, hlavně po gólově bohatém druhém poločase, 7 gólů.

Hosté začali aktivně a napadali rozehrávku Horšovského Týnu. Přes to to však byli domácí, kdo se dostal rychle do vedení. K dorážce se dostal Matyáš Mašek, který nabídnutou šanci využil a poslal Horšovský Týn do vedení. O pár minut později to bylo 2:0, když se prosadil Jan Havlíček. Šance na další góly domácí sice měli, skórovat se jim ale nepodařilo, a tak se šlo do šaten za stavu 2:0.

Horšovský Týn nechtěl ponechat nic náhodě, protože věděl, že kdyby inkasoval, Bolevec by byl na koni. V 58. minutě se podařilo navýšit vedení na 3:0 podruhé v zápase Janu Havlíčkovi. Po hodině hry se parádně trefil z přímého kopu Marek Falout. Jan Havlíček vstřelil ještě dvě branky v 70. a v 78. minutě. Na listině střelců tohoto hráče můžeme najít hned 4krát. Gólovou tečku za zápasem udělal ještě Jevgenij Čižikov, který tak dal zápasu výsledek 7:0.

FC Dynamo Horšovský Týn
Ondřej Chrž, hráč: V utkání s Bolevcem jsme chtěli odčinit prohru z minulého kola a to se nám náramně povedlo. Bolevec na nás v prvních minutách vlítnul, ale my jsme si to pohlídali a hned v páté minutě šli do vedení, když do prázdné brány dorážel Mašek a když se ve 13. minutě trefil Havlíček doufali jsme, že další góly ještě vstřelíme a zápas v klidu dohrajeme. V prvním poločase jsme další branku nepřidali i když jsme hru kontrolovali a byli na hřišti lepším týmem. Do kabin se tedy šlo za stavu 2:0. Doufali jsme, že se nejedná ze strany Bolevce o Csaplárovu past a tak jsme i do druhého poločasu šli s tím, že chceme vzadu udržet nulu a přidat co nejdříve další gól. To se povedlo v 58. minutě Havlíčkovi a v 61. minutě, když Falout ukázal svojí vytříbenou kopací techniku a z přímého kopu nedal brankáři Körnerovi žádnou šanci. Svojí show zakončil Havlíček dalšími dvěma brankami v 70. a v 78. minutě. I Čižikov završil svůj kvalitní výkon gólem a tak na tabuli svítilo skóre 7:0. Jsme rádi, že se nám konečně podařilo odehrát zápas bez obdrženého gólu, k tomu také přispěl jistý brankář Šopík. Jinak Bolevci přeji, aby se herně i výsledkově zvedl, přece jen se jedná o loňského účastníka Krajského přeboru.

J. Šopík [-] - J. Havlíček [-] , J. Černík [-] , M. Falout [-] , M. Nidl [-] (74. F. Habart [-] ) , J. Svárovský [-] , M. Mašek [-] , M. Gregořica [-] (41. M. Jandík [-] ) , J. Čižikov [-] , M. Šutek [-] , O. Chrž [-]