5.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2022-2023

--

--

Dlouhý Újezd vyloupil Luby

35

Nebereme-li přeštické béčko, které dostalo v minulém kole s Chlumčany 27 gólů, tak mají Luby po čtyřech kolech nejhorší obranu. Dostali 15 gólů a v zápase s Dlouhým Újezdem chtěli defenzivu zlepšit. V domácím zápase ale inkasovali hned čtyřikrát a zůstávají na čtyřech bodech.

Luby měli před 5. kolem pouze jednu výhru z jediného domácího zápasu s Křimicemi. Cestu za dalším domácím vítězstvím ale nezačali vůbec dobře. Už v 6. minutě zápasu se prosadil Martin Dvořák, který poslal hosty v Lubech do vedení. Ve 34. minutě zápasu se domácí radovali podruhé. Znovu zásluhou Martin Dvořáka, který přidal druhou branku. Do kabin šli v lepší náladě hosté, Luby si příliš šancí nevytvořili, spíše mohli děkovat brankáři Šítovi, že byl rozdíl branek pouze dvougólový.

Dlouhý Újezd přidal krátce po přestávce třetí branku, tentokrát to však nebyl Martin Dvořák, ale kapitán hostů Vladislav Kulíř. S Luby už to vypadalo bledě a vypadalo to, že druhou domácí výhru nepřidají. Definitivně srazil domácí do kolen František Pták, který gólem v 82. minutě stanovil konečný výsledek na 0:4 z pohledu domácích.

TJ Sparta Dlouhý Újezd
Václav Zeman, trenér: Do Lubů jsme jeli s cílem bodovat a to se nám povedlo. Zápas to byl od začátku, s houževnatým a velmi bojovným soupeřem, těžký. Brzká branka nás uklidnila a jen škoda ještě dalších neproměněných šancí. Chci klukům poděkovat za výkon a bojovnost.