15.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

Stříbro ztratilo výhru v páté minutě nastaveného času, Ježek sundal dres

22

Rapid hodně brzy na stříbrské umělce prohrával o dvě branky, když se prosadili Jiří Kolena a Dominik Tůma. Jenže Rapid ještě zvládl do poločasu snížit brankou Martina Černického a do šaten se odcházelo za stejného stavu, který zažil Rapid v minulém kole. Ve druhém dějství to pak dlouho vypadalo, že u tohoto skóre to také zůstane. Jenže to by nebyl Tomáš Ježek, aby se jednou za čas neopřel do míče, tentokrát v nastaveném čase a vykouzlil z toho parádní branku, po které následovala tak bujará oslava, že mu musela být dle fotbalových pravidel udělena žlutá karta. Ještě, že už předtím jednu neměl. Jak Tomáše totiž redakce zná, vůbec by si s tím nelámal hlavu a s úsměvem by i druhou žlutou kartu přijal.

SK Rapid Plzeň
Pavel Šimsa, trenér: Začali jsme "naší taktikou" z posledních zápasů - dostat rychle gól nebo dva a tak to bylo po 18 minutách 2:0, kdy jsme dvakrát stáli špatně postavení v obraně a domácí trestali dvěma pěknými střelami. Pak to bylo dobývání domácí šestnáctky, kdy jsme nemohli dostat míč do brány ani z úplně jasných šancí a domácí si hlídali výsledek. Ten ale nakonec neuhlídali, když jsme v 95. minutě po chybě gólmana a střele z hranice vápna srovnali na 2:2. Takže jsme nakonec brali alespoň bod, se kterým jsme i nejsme spokojeni, protože šancí na otočení skóre, jsme měli opravdu hodně. A aby toho nebylo málo, tak si náš Martin Jandík v 50. minutě zlomil klíční kost a je asi sedmým jménem na seznamu dlouhodobě zraněných, kterých letos máme opravdu hodně. Takže jim všem přejeme rychlý návrat.