10.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

Svéradice se rozešly s Chotěšovem smírem

20. V. Beránek (p.) , 57. R. Kába - 10. J. Jindřich , 36. A. Kavka
18

Chotěšov vstoupil do utkání lépe a po 10 minutách se prosadil Jindřich. Vedení hostů však nemělo dlouhého trvání a ve 20. minutě rozhodčí přisoudil penaltu Svéradicím po ruce hostujícího hráče. Pokutový kop bezpečně proměnil Beránek a vyrovnal na 1-1. Hosté si vzali vedení zpátky ve 36. minutě, kdy se trefil Kavka. Svéradice však dokázaly skórovat i v druhé půlce a v 57. minutě vyrovnal Kába. Ve zbytku utkání diváci už gól neviděli, a tak si týmy body rozdělily.

První poločas pro hosty

V úvodních minutách měl Chotěšov nad soupeřem navrch a svou převahu zužitkoval v 10. minutě, kdy se pěknou brankou prosadil Jindřich. Hosté přestali po vedoucí brance hrát, čehož samozřejmě využily Svéradice. Ve 20. minutě jeden z hráčů Chotěšova zahrál ve vlastním pokutovém území rukou a rozhodčí přisoudil penaltu domácímu týmu. Pokutový kop si vzal na starosti Beránek a srovnal na 1-1. Ve 30. minutě zastavil nedovoleným způsobem protihráče hostující Braun a za svůj zákrok dostal žlutou kartu. Hosty inkasovaný gól opět probudil a v 36. minutě si vzali své vedení zpět. Po pěkné akci se prosadil Kavka a přidal druhý gól Chotěšova.

Kába vyrovnal

V úvodu druhého poločasu měli více ze hry znovu hosté, ale vypracované příležitosti neproměnili. Svéradice zabraly a v 57. minutě se mohly radovat. K míči se dostal Kába a přesným zakončením vyrovnal na 2-2. Poté se hra v poli dost vyrovnala a bojovovalo se zejména o střed hřiště. V 72. minutě přitvrdil domácí Mičkal a po zásluze viděl žlutou kartu. Chotěšov měl ke gólu trochu blíže, ale jeho útočné pokusy zlikvidovala obrana domácích nebo postrádaly přesnost. Oba týmy ještě poslaly do zápasu několik náhradníků, ale na výsledném skóre to nic nezměnilo. Svéradice se rozešly s Chotěšovem smírně a připsaly si již třetí remízu v řadě.

FK Svéradice
Martin Heimlich, asistent trenéra: V zápase s Chotěšovem jsme chtěli potvrdit vítězstvím bod přivezený z Měcholup. Bohužel jsme do utkání nevstoupili dobře a již v 10. minutě jsme inkasovali po chybě. Vyrovnat se nám podařilo o 10 minut později z penalty, kdy po našem rohu zahráli hosté ve vápně rukou. Bohužel jsme se nevyvarovali další chyby v obraně a hosté šli znovu do vedení. Ve druhém poločase už to byl jen boj ve středu hřiště bez výrazných šancí na další góly. Přesto se nám po ojedinělém brejku podařilo alespoň vyrovnat. Bod je pro nás málo, ale remíza je spravedlivá. Teď nás čeká těžké utkání v Hrádku, kde můžeme jenom překvapit.

TJ Chotěšov
Jiří Multrus, trenér: Dnes jsme věděli, že nás nečeká lehký zápas. Navíc jsme museli udělat změny v sestavě kvůli absenci Vítka a Zahoře, našich klíčových hráčů. Začali jsme celkem dobře a odměnou byl vedoucí gól. Bohužel jako by nás branka utlumila a přestali jsme hrát. Za chvíli přišla sporná penalta po ruce ve vápně ve prospěch domácích, kdy se domácí Beránek nemýlil. Do poločasu jsme vstřelili ještě jeden gól, jinak to bylo z obou stran bez šancí. Po přestávce jsme byli opět aktivnější, ale nedokázali jsme se prosadit. Naopak soupeř při první nebo druhé šanci proměnil a vyrovnal. Ačkoli jsme se snažili zápas otočit a přidat rozhodující branku, tak se nám to nepodařilo. Z venkovního zápasu tedy odjíždíme s bodem a špička tabulky se nám opět vzdaluje.

K. Soukup [-] - R. Kába [-] , J. Makovec [-] (86. M. Baudyš [-] ) , S. Makovec [-] , P. Chládek [-] (80. L. Petřík [-] ) , L. Hnojský [-] (66. D. Pánek [-] ) , V. Beránek [-] , V. Brůha [-] , P. Majer [-] , J. Vonášek [-] , P. Mičkal [-]