11.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2022-2023

--

Sušice dokázala zvítězit vysoko 6:2

8. J. Štěch , 44. T. Marek , 50. T. Klíma , 61. L. Hájek , 66. T. Marek , 79. Š. Krůs - 14. J. Aubrecht , 59. A. Pivetz (vl.)
25

Jelikož Sušici odpadli všichni gólmani, musel si do brány stoupnout hráč z pole Jiří Skála, který se se svou nevšední rolí popasoval více než statečně. Jestli chtěla Sušice udržet kontakt se špičkou, musela domácí zápas se Žákavou zvládnout za 3 body. V nejgólovějším zápase kola se jim to povedlo a spolešně s Kaznějovem se mohou pyšnit nejlepší ofenzivou v soutěži. Žákava je desátá s tříbodovým náskokem na předposlední Rokycany B.

Do zápasu lépe vstoupili domácí, jelikož se už v 8. minutě dostali do vedení. Tomáš Klíma si všiml rozběhnutého Jakuba Štěcha, poslal mu příhrávku a druhý jmenovaný prostřelil Vykoupila. Po šesti minutách bylo srovnáno. Jan Aubrecht se postavil k přímému kopu a skrz zeď dokázal balón propasírovat až za brankovou čáru. Po vyrovnání měli míč na kopačkách hlavně domácí fotbalisté. Šance přicházely, v koncovce to ale vázlo, a tak museli diváci na gól čekat až do konce poločasu. Tomáš Marek za to kousek za vápnem vzal a krásným gólem poslal Sušici podruhé v zápase do vedení.

Po pěti minutách druhé půle našel Králík Tomáše Klímu, který se nemýlil. Blížila se hodina hry když se hosté prosadili podruhé. A znovu to bylo po přímém kopu. Svého brankáře nechtěně překonal Adam Pivetz. Sušice si ale vzápětí vzala vedení zpět. Z dorážky dával an 4:2 Lukáš Hájek. Pátý gól sušického týmu vstřelil Tomáš Marek, ke kterému se po rohovém kopu dostal odražený míč, napřáhl a podruhé v zápase se zapsal mezi střelce. Střeleckou listinu uzavřel v 79. minutě Štěpán Krůs, který se trefil náramně.

TJ Sušice
Pavel Hrubec, trenér: Žákava patřila v předcházejících ročnících mezi žhavé kandidáty na postup proto bylo utkání pro nás velmi důležité a zároveň lehce zkomplikované. Největší komplikací byla absence našich gólmanů proto tento důležitý post zastoupil Honza Skála a zhostil se ho na výbornou. Začátek utkání nám vyšel dle našich představ když vysunul krásnou kolmicí Tomáš Klíma rozběhnutého Kubu Štěcha a ten se nemýlil. Bohužel o několik minut později z trestného kopu soupeř vyrovnal kdybych naší pevnou zeď přirovnal k sýrové pochutině s velkými otvory. V dalším průběhu prvního poločasu jsme si vytvořili mírný tlak a začalo přibývat brankových příležitostí, ale vždy nám chybělo velmi málo ke vstřelení toužené branky. Ta přišla těsně před přestávkou kdy napřáhl z 20 metrů zkušený matador Tomáš Marek a vymetl víko hostující svatyně. To vše k našemu údivu levou nohou. Hned v úvodu druhé půle našel Jaromír Králík Tomáše Klímu a ten navýšil naše skóre. V 58. minutě soupeř zahrával svůj druhý trestný kop z hranice šestnáctky a opět byl proměněn. Tentokrát zeď byla pevná jako skála, přesto byl gólman Honza Skála překonán vlastním gólem našeho obránce. Netrvalo dlouho a vše odčinil dorážkou Lukáš Hájek, následně po odrazu rohového kopu z poza šestnáctky napřáhl Tomáš Marek a opět se nemýlil. Tentokrát použil svoji silnější pravou nohu. Konečný stav utkání uzavřel výstavní trefou Štěpán Krůs, který křižnou ranou vymetl víko. Děkuji všem hráčům za předvedený výkon, kterým se chceme prezentovat v následujících utkáních. Děkuji našim fanouškům za podporu zvláště našemu "kotlíku". Příští víkend máme volno, ale následně hrajeme v pátek 28.10. dohrávku proti Spartě Dlouhý Újezd a hned v neděli 30.10. přijede štika soutěže Košutka. Doufám, že toto dvojutkání v domácím prostředí zvládneme za šest bodů.