11.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

Přestřelka v Blovicích vítěze nepřinesla

6. J. Vokurka (p.) , 21. L. Krásný , 30. L. Krásný , 45. J. Blaha (p.) - 29. P. Hodl , 41. J. Pitel , 47. P. Hodl , 51. J. Pitel (p.)
17

V prvních 45 minutách se diváci v Blovicích určitě nenudili. Divoký první poločas přinesl 6 gólů a do kabin se šlo za stavu 4-2 pro domácí. Bolešiny zachytily úvod druhého poločasu a do 6 minut se jim podařilo vyrovnat. Od 51. minuty už ani jeden z týmů gól nevstřelil, a tak utkání skončilo remízou 4-4.

6 gólů v prvním poločase

Kdo přišel v sobotu na zápas do Blovic, tak ten určitě nelitoval. Domácí začali aktivně a již v 6. minutě dostali výhodu pokutového kopu po nedovoleném zákroku hostujícího hráče. K míči se postavil Vokurka a nechytatelnou střelou otevřel skóre zápasu. Ve 21. minutě už to bylo 2-0, když přesnou přihrávku obdržel Krásný a potvrdil, proč je nejlepším střelcem týmu, 2-0 pro Blovice. Bolešiny poté zapnuly a odměnou jim byl rychlý gól, který vstřelil ve 29. minutě Hodl, jenž se prosadil střelou z hranice vápna. Reakce Blovic byla okamžitá, již za minutu se objevil ve výborné pozici Krásný a svým druhým gólem v utkání zvýšil na 3-1. Hosté nesložili zbraně a byli nadále aktivní, což se vyplatilo ve 41. minutě, kdy po dobře zahrané standardce skóroval úplně volný Pltel. Divoký první poločas skončil faulem v pokutovém území a druhou penaltou pro Blovice. Pokutový kop si tentokrát vzal na starosti Blaha a ani on se nemýlil. Blovice zvládly první poločas v poměru 4-2.

Bolešiny vyrovnaly

Úvod druhého poločasu byl opět ve znamení gólů. Ve 47. minutě se k míči dostal Hodl a přesným zakončením vstřelil svůj druhý gól v zápase, čímž snížil na rozdíl jediné branky. Bolešiny se hnaly za vyrovnáním a jejich snaha přinesla ovoce. V 51. minutě se jeden z domácích hráčů provinil faulem v pokutovém území a rozhodčí odpískal již třetí penaltu v zápase, tentokrát pro Bolešiny. Exekuce pokutového kopu se ujal Pitel a přesnou ranou vyrovnal na 4-4. Bolešiny mohly vzápětí jít do vedení, ale pár zajímavých šancí neproměnily. Cca od 60. minuty převzali iniciativu v zápase opět domácí a vytvořili si několik vyložených šancí ke skórování, hosty zachránila v jednom případě tyč a podruhé výborný gólman. Aní jeden tým se už do konce zápasu neprosadil, a tak utkání skončilo remízou 4-4.

SK Bolešiny
Jiří Šmolc, trenér: V prvním poločase jsme rychle inkasovali po sporné penaltě. Bohužel jsme nedokázali adekvátně zareagovat a dostali jsme i druhý gól. Nakonec se nám podařilo snížit, ale soupeř vždy odskočil na dvě branky. V úvodu druhého poločasu jsme si vytvořili několik šancí, z nichž jsme vstřelili dva góly a zápas vyrovnali. Poté se herní převaha přelévala z jedné strany na druhou, takže si myslím, že ve výsledku je remíza pro oba týmy zcela zasloužená.