10.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

Klatovy nadělovaly v Bolešinách

18. D. Kuchárik , 50. T. Stupka - 12. L. Urs , 21. O. Mareš , 37. T. Partyngl , 47. J. Fiala , 56. S. Weber , 78. J. Fiala
17

Klatovy v minulém kole porazily silné Dobřany a dobrou formu si přenesly i do Bolešin. Hosté v prvním poločase výborně kombinovali a soupeře jasně přehráli, což vedlo k poločasovému výsledku 3-1. Po přestávce Klatovy ze své aktivity neslevily a domácím nasázely další tři góly. Hosté po výborném výkonu zaslouženě vyhráli 6-2.

Hosté využili své šance

V prvním poločase začali lépe hosté, kteří pěkně kombinovali, vyměňovali si krátké přesné přihrávky a soupeře v úvodu jasně přehrávali. Ve 12. minutě se k míči dostal hostující Urs a přesným zakončením překonal gólmana domácího týmu. Bolešiny zareagovaly okamžitě, v 18. minutě se po přesné přihrávce objevil ve výborné pozici Kuchárik a srovnal na 1-1. Vyrovnaný stav ovšem trval pouhé 3 minuty. Ve 21. minutě zakončoval akci Klatov Mareš a míč trefil, jak nejlépe mohl. Hosté byli při chutí a v 37. minutě to potvrdil Partyngl, který vstřelil branku na 3-1. Klatovy proměnily všechny své šance a po zásluze šly do kabin za dvougólového náskoku.

Klatovy pokračovaly v produktivním výkonu

Po přestávce se hra téměř nezměnila. Klatovy byly v zápase jasně lepším týmem a chytrou kombinační hrou dostávaly domácí snadno pod tlak. Ve 47. minutě stál na konci pěkné akce hostů Fiala a zvýšil vedení již na 4-1. Bolešiny reagovaly snižující brankou o tři minuty později, když se prosadil Stupka. Hosté ovšem nedovolili soupeři zdramatizovat zápas. V 56. minutě si dobrou pozici ke skórování našel Weber a vstřelil pátý gól Klatov. V 78. minutě zvýšll už na 6-2 svým druhým gólem v utkání Fiala a definitivně stvrdil vysoké vítězství hostujícího týmu. V 88. minutě se po vzájemném souboji ještě nechali zbytečně vyloučit domácí Stupka a hostující Weber, kteří obdrželi druhé žluté karty a museli předčasně do sprch. Klatovy jasně zvítězily a potvrdily dobrou formu.

SK Bolešiny
Jiří Šmolc, trenér: Výsledné skóre je to nás hodně kruté. Předvedená hra z naší strany nebyla špatná, nemyslím si, že jsme v prvním poločase byli o tolik horším týmem, za stavu 1-2 jsme měli několik šancí na vyrovnání, ale bohužel jsme je neproměnili. V druhém poločase jsme inkasovali další branky a o vítězi bylo rozhodnuto. Soupeř byl dnes velmi produktivní a prakticky všechny šance využil, zatímco my ne.

SK Klatovy 1898 B
Tomáš Partyngl, hráč: Zápas jsme začali lépe a velmi rychle jsme šli do vedení. Vedení nám ovšem nevydrželo dlouho a soupeř dokázal vyrovnat. Nicméně poté jsme dokázali potrestat chyby domácích a přidali jsme další dvě branky. V druhém poločase jsme pokračovali ve výborném výkonu a nakonec jsme vyhráli 6-2. Celý zápas jsme dominovali a z Bolešin si tak zaslouženě vezeme tři body.