13.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2022-2023

--

--

Záchranářský souboj vyzněl lépe pro Luby

22

13. kolo nabídlo souboj 13. se 14. týmem tabulky. Luby měly na kontě 11 bodů, Rokycany B o 2 méně. Důležitý zápas zvládli lépe domácí, kteří tak svému tabulkovému sousedovi odskočili už na pět bodů.

Rokycany hraly hodne na brejky. Z jednoho takového vznikl rohový kop. Odražený balón se dostal k Boudovi, ten posunul na Jiřího Drábka, který propálil brankáře. Ani jeden z týmů neměl v první půli větší množství gólových šancí. Pár chvil před koncem byla Lubům nabídnuta standardní situace ze strany. Rokycanské obraně se nepodařilo uhlídat Hynka Pikharta, který gólem do šatny srovnal na 1:1.

V prvních desetii minutách si Luby vytvořily souvislý tlak. Během něj se jim podařilo skóre otočit, když se ve 47. minutě prosadil Jan Holý. 20 minut před koncem se po indivuální akci trefil pravý obránce domácích Václav Řeřicha a gólvý rozdíl mezi oběma týmy byl dvougólvý. V závěru už pouze pěknou střelou snižoval Josef Bouda. Na víc už se ale hosté nezmohli, a tak odjíždí s prázdnou.

TJ Start Luby
Radek Pikhart, trenér: Nakonec to byly nervy, ale jen naší zásluhou, protože jsme spoustu brankových příležitostí nedali a ze dvou střel na branku jsme prakticky dostali dva góly. Za vítězství jsme samozřejmě rádi, protože to byl zápas o šest bodů, takže to bereme všemi deseti.

FC Rokycany B
Zbyněk Drozda, trenér: My jsme hráli hodně na brejky. Po jednom takovém se urodil roh a z odraženého balónu jsme střelou a asi nějakým podceněním gólmana, který neudržel střelu z velkého vápna, dali gól na 1:0. Myslím si, že jsme v první půli dobře plnili taktické pokyny, soupeř si de facto nevytvořil nějaké vyložené šance, ale fotbal byl vyrovnaný. Bohužel ve 44. minutě přišel z mého pohledu zbytečný faul u lajny kolem našeho vápna a těsně před půlí jsme nepohlídali jednu ze standardních situací soupeře. Druhý poločas byl z mého pohledu z naší strany už horší. Nedařilo se nám, hlavně ze začátku, kvalitně dostupovat hráče soupeře a de facto prvních 10 minut si soupeř vytvořil souvislý tlak, kdy byl lepší jak na krajích, tak ve středu hřiště. Z toho pramenil i druhý gól, posléze i třetí, kdy hráči Lub dokázali projít přes 3, 4 hráče na středu hřiště a zakončovat k tyči. Za mě jsme v té druhé půli propadli ve středu hřiště. Pak jsme ke konci střelou z dálky zkorigovali. Z mého pohledu byl zápas spíše na remízu, ale bohužel se nám nepodařilo kvůli těmto chybám hlavně ve druhé půli dosáhnout k nějakému bodovému zisku, což je za mě škoda.

O. Přibyl [-] - M. Pivoňka [-] , K. Křížek [-] , V. Petrželka [-] , J. Holý [-] , . Basha [-] (83. M. Červený [-] ) , A. Panuš [-] (66. D. Vozka [-] ) , D. Šnour [-] , V. Řeřicha [-] , H. Pikhart [-] , A. Čížek [-]

D. Hubert [-] - M. Kužma [-] , K. Bouše [-] (78. L. Motyčák [-] ) , J. Drábek [-] , M. Drábek [-] , J. Pliml [-] (78. J. Kožíšek [-] ) , M. Chmelíř [-] , J. Lev [-] , J. Bouda [-] , T. Pliml [-] , D. Kulle [-] (83. D. Klik [-] )

ŽK: 37. A. Panuš - 70. J. Drábek .
Počet diváků: 85. Rozhodčí: Pressl Václav - JAKŠ Jan, RUBÁŠ Jaroslav.