12.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2022-2023

--

--

Lídr tabulky si poradil s Luby

23

Domácí chtěli odčinit porážku ze severoplzeňského derby a v domácím zápase s Luby zvítězit. Hosté na vítězství čekají od 17. září, kdy porazili Sušici. Jejich čekání se protáhne minimálně do dalšího víkendu. V Kaznějově totiž prohráli 2:5.

Na první šanci hostům namazal Pojer. Nabídnutou příležitost ale hosté nevyužili. Po úvodní šanci ale začali hrozit domácí. Centr Dinh Tuan Anha si ve vápně naššel Jakub Vondráček. Jeho hlavičku ale brankář Šít dokázal vyrazit. Balón se dostal zpět k Vondráčkovi, tentokrát střelu zblokoval obránce. Hosté hrozili hlavně z brejků. Jeden z nich hasil Hyneš. Po následném přímém kopu zvonila za zády Valeše tyč. Míč se dostal na vápno odkud hosté nebezpečně pálili. Brankář Valeš měl co dělat, aby střelu dokázal vytáhnout nad břevno. Lukáš Filipec v rozmezí pár minut rozdal dva centry. Nejprve našel Jakuba Vondráčka, poté Dinh Tuan Anha. Ani jeden z nich se ale gólově neprosadil. Do vedení šli ale i přes šance Kaznějova hosté. Matěj Pivoňka prostřelil vše, co mu stálo v cestě a Luby možná překvapivě šly v Kaznějově do vedení. Po chvíli běžel sám na bránu Dinh Tuan Anh. Než ale dokázal vystřelit, byl tělem odstaven od balónu. Brzy bylo vyrovnáno. Dinh Tuan Anh se dostal k odraženému balónu a obstřelil brankáře. Jakubu Vondráčkovi asi nebylo souzeno vstřelit branku. Ani ve třetí šanci nedokázal překonat brankáře. Napočtvrté už to ale vyšlo. Na hranici vápna se uvolnil a technickou střelou poslal domácí do vedení. (V zápise chybně uvedena 97. minuta.) Po rohovém kopu v nastavení první půle se ještě prosadil Vojtěch Vašíček, ke kterému přes celé malé vápno propadl balón a Vašíček už ho jen uklidil do sítě.

Aktivně vstoupili do druhé půle hosté. Nebezpečnou hlavičku ale vytáhl pozorný Valeš na roh. Hlavičkovalo se i na druhé straně. Po Polívkově centru hlavičkoval Lukáš Filipec. Také v této situaci ale měěl navrh brankář. Individuální akcí se potté prezentoval Jan Vondráček, který z úhlu přehodil brankáře a domácí vedli 4:1. Po faulu domácího Švátory kopali hosté penaltu. Gólman Valeš ale přečetl úmysl střelce a ránu vyrazil. Hosté ale nemuseli smutnit. Za chvíli bylo zásluhou Vojtěcha Petrželky sníženo. Po akci po ose Dinh Tuan Anh-Mareš-Jakub Vondráček zahráli hosté ve vápně rukou. Penalta se ale nepískala. Následně se sám před gólamen ocitl Feit. Brankář Šít ale jeho pokus zneškodnil. Po chvíli v obrovské šanci neprostřelil brankáře domácí kapitán Jan Vondráček. Šít se ale při zákroku zranil, zůstal ležet a Polívka na několikrát dokázal prostřelit hradbu těl.

FK Bohemia Kaznějov
Jiří Švamberg, brankář: Tímto zápasem jsme chtěli napravit zaváhání v derby minulý týden. Přesto jsme do utkání vstoupili špatně. Nevycházela nám kombinace, scházel pohyb a soupeře jsme vlastními chybami posílali do šancí. Nakonec se soupeři povedlo jít i do vedení. Přesto jsme dokázali naši hru zvednout, zápas otočit a dovést zápas do vítězného konce.

TJ Start Luby
Radek Pikhart, trenér: Řekl bych, že je to pro nás krutý výsledek. Na šance to bylo skoro vyrovnané, ale my jsme je na rozdíl od domácích nedokázali proměnit. Dokonce jsme nedali ani penaltu.

T. Valeš [-] - M. Vondráček [-] , T. Dinh [-] , D. Pojer [-] (20. V. Vašíček [-] ) , L. Filipec [-] (73. F. Fait [-] ) , J. Hyneš [-] (46. J. Kopač [-] ) , J. Vondráček [-] , M. Mareš [-] , J. Kiss [-] (46. M. Polívka [-] ) , R. Švátora [-] (85. O. Běhounek [-] ) , J. Vondráček [-]

D. Šít [-] (85. P. Voráček [-] ) - H. Pikhart [-] , V. Petrželka [-] , M. Pivoňka [-] (63. A. Panuš [-] ) , A. Čížek [-] , J. Holý [-] (85. O. Přibyl [-] ) , . Basha [-] , D. Šnour [-] (44. D. Vozka [-] ) , T. Blohmann [-] , V. Řeřicha [-] , J. Cole [-]

ŽK: 16. J. Kiss , 51. V. Vašíček - 58. T. Blohmann , 59. M. Pivoňka , 85. A. Čížek .
Počet diváků: 67. Rozhodčí: ŠNAJDR David - ŘÍHA Zdeněk, SCHVEINERT Radek.