9.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

Ve Vejprnicích rozhodla penalta v 90. minutě

29

Slavia nad svým příhraničním soupeřem dlouhodobě neumí sbírat snadno body a i tento zápas nebyl výjimkou. I přesto, že domácí hráči hráli více než půl hodiny v početní výhodě, jelikož se již podruhé v sezóně nechal vyloučit David Žák, nedokázali z utkání získat jediný bod. V poslední minutě základní hrací doby totiž v zadních řadách vyrobili minelu, po které byl odpískán pokutový kop. K tomu se postavil střídající Michal Frček a jedinou brankou rozhodl o třech bodech pro svůj žlutozelený celek.

SK Slavia Vejprnice
Lukáš Paul, trenér: Narazili jsme na Tlumačov, na který delší dobu neumíme. Nedaří se nám na něj a v dnešním zápase se to potvrdilo. Za celý zápas jsme si pořádně nevytvořili šanci a hosté spoléhali na dlouhé nákopy na vysokého Pfeifera, případně rychlost Leitla a poté, co soupeř dostal červenou kartu, se ještě více zatáhl a my jsme nedokázali nic vymyslet. Vrcholem bylo v 90. minutě, kdy po jednom nákopu se pískala penalta a prohráli jsme 0:1. Takže smolný závěr. Po tom průběhu bych byl rád i za bod, protože jak říkám, Tlumačov je náš neoblíbený soupeř, ze začátku se nám nedařilo a podržet nás musel brankář Vavrík, který chytil dvě jasné šance hostů. Takže jsem si říkal, že nám přáno není, ale nebyl nám přán ani ten bod, bohužel.

TJ Start Tlumačov
David Žák, záložník: Klasická neděle… Po obědě jsme slezli z traktorů a jeli ve 12 lidech zkusit získat nějakej bod do Vejprnic. Podle postavení v tabulce a rozpoložení našeho týmu nás nečekalo nic lehkého. Vejprnice byly celou dobu víc na míči, ale žádnou velkou šanci si nevytvořily. Nám se v prvním poločase nepodařilo proměnit 2 obrovské tutovky, a tak Vejprnické trápení musel až v 90. minutě ukončit z penalty "Ole Gunnar Frček Solskjaer", který opět ukázal svoji výjimečnost, když mu pouhé 4 doteky s míčem stačily na rozhodnutí zápasu. Jednoznačná záležitost ve výběru hráče zápasu. Snad se nám na tohle důležité vítězství podaří navázat i příští týden se Staňkovem.

J. Vavrík [-] - R. Křen [-] , J. Milota [-] , A. Heller [-] , V. Puhlovský [-] , M. Hejduk [-] , T. Kotva [-] , J. Bayer [-] , M. Majerčík [-] , A. Kolář [-] , L. Rada [-] (62. P. Davídek [-] )

P. Pejsar [-] - V. Jansa [-] (78. M. Frček [-] ) , J. Pfeifer [-] , F. Copák [-] , J. Malík [-] , M. Džugan [-] , K. Hamor [-] , M. Schneider [-] , D. Žák [-] , J. Korelus [-] , L. Leitl [-]

ŽK: 22. M. Majerčík , 29. R. Křen , 40. V. Puhlovský , 90. J. Milota - 20. L. Leitl , 56. D. Žák . ČK: 57. D. Žák .
Hráči zápasu: J. Vavrík - M. Frček .
Počet diváků: 70. Rozhodčí: Cupl Zbyněk - KRŮS František, DUDA Miroslav.