8.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. B, 2022-2023

--

Pět branek za pětadvacet minut! Lysá sahala na body proti Dolnímu Bousovu

25. O. Veselý , 33. M. Brabec (p.) - 7. T. Honc , 20. M. Falta , 24. J. Keszeg , 71. Z. Bělík , 91. J. Kasal
9

Lysá nad Labem, která si udržuje klidný střed tabulky, se v 8. kole středočeské 1.A třídy sk.B utkala s jedním z favoritů soutěže a to s Dolním Bousovem, v čele s jedním z nejlepších střelců soutěže, Michalem Pažoutem, jenž se s 8 brankami nachází v čele tabulky střelců.

Brankové hody

Utkání začalo výborně mužstvo hostů, které hned od prvních minut hrozilo.

Odehrávala se 7. minuta utkání, kdy se po nahrávce Zdeňka Bělíka dostal do střely Tomáš Honc a poslal hosty do vedení.

Hned vzápětí měl další příležitost Zdeněk Bělík, ale míč mu na nerovném terénu uskočil. Další střela Falty skončila tečována na rohovém kopu.

V 10. minutě se o slovo přihlásili poprvé i domácí, ale nijak branku Klímy neohrozili.

V 20. minutě ale na radosti domácích fanoušků nepřidala výborná střela Bělíka, kterou ale Rathouský vyrazil. To samé se již nedá říct o dorážce Falty, 0:2.

Trvalo to pouhé 4 minuty a Rathouský lovil míč ze sítě znovu, kdy se prosadil Keszeg.

Domácí výběr ale zápas nezabalil a hned z následného protiútoku na 1:3 z pohledu domácích snížil lobem Veselý.

Dramatická tečka za přestřelkou v prvním poločase přišla po špatné rozehrávce hostí a po nařízeném pokutovém kopu se prosadil ve 33. minutě Brabec.

Opatrná bitva

Hned na úvodu druhé půle mohli jít hosté opět do dvoubrankového vedení.

Falta se dostal k parádní šanci, hned po začátku druhého dějství, ale svoji šanci nedokázal využít a branku minul.

Snaha přidat další góly byla na hostech znát, ale šance Pavliše, Bělíka, Pažouta a Honce síť nerozvlnili.

Kýžené branky se ale hosté přece jen dočkali a to v 71. minutě z kopačky Bělíka po přihrávce Pažouta.

V závěru utkání se hosté snažili utkání zdramatizovat rychlými brejky, ale výborně chytající Klíma toto nedopustil.

Konečnou tečku za výsledkem dal v nastaveném čase Kasal po asistenci Falty.

FK Slovan Lysá
Matěj Brabec: Soupeř má velkou kvalitu dopředu a ve středu hriště. Nechytli jsme začátek a rychle inkasovali, poté jsme dostali další dva lacinné góly, ale dokázali jsme se rychle vrátit do zápasu a snížili na rozdíl gólu. Druhá půle byla oboustranně opatrnější a v závěru jsme inkasovali ze dvou brejků, když jsme sami nevyužili tři vyložené šance.

Dolnobousovský SK
Luděk Holub: Náročný týden, kdy v sedmi dnech odehrajeme tři soutěžní utkání, jsme odstartovali v Lysé. Už v téměř plné sestavě, chyběli Milan Merva a Roman Gegeg. Hráčům patří poděkování za odmakaný nelehký zápas na těžkém terénu a našim fanouškům, kterých jsme měli jako již tradičně v hledišti více než domácích, za povzbuzování a podporu během celého utkání.

Počet diváků: 100. Rozhodčí: NOVOTNÝ Lukáš - STUMPF Jaroslav, HANÁK Leoš.