4.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. B, 2022-2023

--

--

Jediná branka rozhodla! Schneiberg zajistil Lysé 3 body.

10

4. kolo středočeské 1.A třídy sk. B nám nabídlo zápas mezi kluby které se moc dobře znají. Do Čelákovic, kam si cestu našlo krásných 100 diváků zavítala Lysá nad Labem.

Opatrný start

Od začátku utkání bylo znát, že se soupeři navzájem moc dobře znají, tak k tomu přistupovali oba týmy velmi zodpovědně.

Vzhledem k opatrnosti obou týmů jsme se mnoha šancí běhěm první půle nedočkali. Ovšem lehká převaha jednoho z týmů zde byla. Čelákovice více kontrolovaly balón a Lysá spoléhala spíše jen na rychlé brejky.

Lysá chybovala, když už se k míči dostala tak ho nedokázala delší dobu udržet a tak tento obraz hry panoval až do poločasového hvizdu.

Hrdina Schneiberg

Druhé dějství opět začalo velmi opatrně. Oba celky se nechtěly dopustit chyb, které by mohly vést k případné brance.

Union kontroloval míč a snažil se tvořit. Hosté trpělivě čekali na možný protiútok, které kvůli chybám domácích přicházely častěji a častěji. V 55. minutě se právě jedna z těchto chyb stala Čelákovicím osudnou. Lysá se vydala do rychlého brejku a akci výborně zakončil Schneiberg, 0:1.

Tento gól úplně změnil obraz utkání, jelikož Čelákovice museli dotahovat, tak museli také jít více do risku. Právě díky těmto riskům se Lysá dostávala do protiútoků ještě více a mohla s klidem rozhodnout. To se ale nepovedlo a až do konce zápas hráli pod velkým tlakem domácích. Domácí tlačili a hosté se strachovali o výhru. Čelákovice ovšem pálili jednu šanci za druhou a branku se jim rozvlnit nepodařilo, což znamená, že všechny 3 body putují do Lysé.

FK Slovan Lysá
Matěj Brabec: Podali jsem zodpovědný výkon do defenzivy. Čekal jsem, že budeme více nebezpeční směrem dopředu, naštěstí jsme vstřelili alespoň jednu branku a nakonec to stačilo na výhru. Po gólu jsme to měli pojistit a zápas rozhodnout, ale selhali jsme v jasných gólových šancích a s vypětím všech sil jsme uhájili těsné vedení.

Počet diváků: 100. Rozhodčí: MIKLÁŠ Libor - PALEK Michal, ŠPICL David.