2.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. B, 2022-2023

--

Slovan Lysá obstál na horké půdě Luštěnic

18. J. Kopa - 24. T. Kříž , 90. M. Forejt
6

V úvodním kole středočeské 1.A třídy se na hřišti klasického účastníka této soutěže představala soustoupená Lysá nad Labem.

Nelehký start pro hosty

Domácí začali utkání lépe.

Vytvářeli si šance a vypadali, že jsou na utkání lépe připraveni. Svou převahu zúročili v 18. minutě, kdy centr Lady v hodně obtížné pozici poslal hlavou míč do sítě Kopa, 1:0. Vedení ale domácím vydrželo pouhých 6 minut. Kapitán hostů ve sporném souboji přetlačil Pavlíčka a bylo vyrovnáno.

Zbytek poločasu se nesl v duchu snahy se dostat ke střele na obou stranách, ovšem marně. Těsně před poločasovou přestávkou přišla těžká rána pro domácí. Dva hráči byli zraněni a museli jít střídat. Nic víc se do konce první pětačtyřicetiminutovky nestalo a tak se šlo do šaten za stavu remízového.

Rána pro domácí

Tlak domácích započal druhý poločas.

Druhé dějství začalo taktéž jako to první tlakem a snahou domácích. Luštěnice hrozili, v 50. minutě měli k dispozici trestný kop, který však skončil na břevně. Během druhého poločasu už byla znát flustrace ze strany hostů a dostalo se také na pár roztržek se sudím zápasu. Vústilo to v konečné vyloučení vedoucího mužstva Šlingra pryč z lavičky.

Lysá ale zasadila ránu. V 90. minutě utkání doskočil na Vránkův přetažený centr nepokrytý Forejt, který balón poslal do odkryté branky a bylo hotovo, 1:2.

TJ Sokol Luštěnice
Jakub Pleško: Od začátku zápasu bylo domácí mužstvo aktivnější a hosté čekali pouze na protiútoky, které naštěstí pro ně využili.

Počet diváků: 78. Rozhodčí: NERAD Vojtěch - BUDIL Daniel, BRÝL František.