6.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. B, 2022-2023

--

--

Poločasové vedení Pšovce nestačilo! Úvaly otočily utkání v druhém poločase.

8

Domácí výběr, kterému se podařilo vyhrát pouze v úvodním utkání sezóny hostil v 6. kole středočeské 1.A třídy skupiny B mělnickou Pšovku, jejíž jediná výhra v tomto ročníku zatím přišla proti rezervě Vlašimi.

Gólové hody

Hned prvních 14 minut úvodního dějství nám nabídlo gólové hody v podobě tří branek.

„Pšovka je tradiční tým 1.A třídy“. Hodnotí soupeře, který tento víkend přijel do Úval trenér domácích Lukáš Kučera.

Hned v 1. minutě si Pšovka vypracovala první gólovou šanci, kterou ale bravurně vychytal Řemínek.

To se ale nedá říct o šanci Dvorného ve 2. minutě. Svoji střelou tentokrát už síť rozvnil a poslal hosty do vedení.

Vyrovnání bylo velmi brzké a to hned v 8. minutě zásluhou Hološka, ke kterému se balón odrazil po střele Flóra.

Bohužel pro domácí remízový stav dlouho nevydržel, protože již ve 14. minutě poslla Pšovku znovu do vedení opět Radim Dvorný.

Po této brance přišlo probuzení Úval a snaha o vyrovnání, ale výbornou defenzívu v čele s hrajícím trenérem Studeným se hráčům Úval nepodařilo do konce první pětačtyřicetiminutovky překonat.

Dokonalý obrat

Do druhého poločasu vstoupily Úvaly úplně jinak než do začátku prvního.

Začátkem druhého poločasu se Pšovka zatáhla do hlubokého bloku a Úvaly byly tím týmem, který diktoval tempo hry.

V 59. minutě přišla pro domácí první vážná šance, která by stála za zmínku ze snažení na začátku druhé půle. Domácí rozjeli akci po prvé straně na centr si krásně naběhl Bozděch a srovnal skóre na 2:2.

„Zdálo se mi, že Pšovka pomaličku odcházela psychicky. Komentuje průběh utkání od vyrovnávací branky Lukáš Kučera.

V 74. minutě prostrčil Kalafut míč na Hološka a ten rozvlnil síť, 3:2.

Zbytek utkání nám branku nenabídl a Pšovka tedy po obratu domácích odjíždí bez bodů.

SK Úvaly
Lukáš Kučera: Povinné body doma, ale soupeř byl velmi těžký. Jsem rád za kluky, že dokázali otočit zápas a vyhrát. Jen se musíme vyvarovat hloupých chyb v obraně a nedostávat laciné branky.

FK Pšovka Mělník
Jan Studený: V Úvalech jsme měli na to uhrát alespoň bod. Ještě v první půli jsme mohli jít po pěkné akci do dvoubrankového vedení, ale mířili jsem pouze do tyče. Vyrovnat se jim podařilo po naší chybě, když jsme nebyli dost důrazní v souboji. Nakonec domácí utkání otočili. V druhé půli se nám nedařilo udržet míč a zbytečně jsme se dostávali pod tlak. Domácí pak měli ještě jednu šanci na pojistku, kterou nevyužili. V závěru jsme měli příležitost na vyrovnání, ale už jsme ji nedokázali využít.