15.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

Kladenské béčko loupilo v Rakovníku, dvěma góly se blýskl Šnobl

8

B-tým Kladna zaznamenal v minulém kole překvapivou porážku, kterou mu uštědřila rezerva Slaného. Dnes si chtěli modrobílí spravit chuť proti Rakovníku, a to se jim i díky dvěma gólům útočníka Matěje Šnobla povedlo!

Poločas bez gólu

Favorizované Kladno mělo od začátku zápasu převahu, vyloženější šanci si ale nevypracovalo.

Rakovničtí pozorně bránili a veškerým útokům hostujícího celku odolali.

I oni se snažili ohrozit hostující branku. Stejně, jako soupeř, se ale do vyloženější příležitosti nedostali.

Poločasové skóre tak bylo 0:0.

Dva góly Šnobla a penalta

Kladenští změnili do druhé půle rozestavení, a tato změna jim ani ne po minutě hry přinesla ovoce. Matěj Šnobl dostal balón za obranu a tváří v tvář domácímu brankáři Zachovi otevřel skóre utkání.

Stejný muž šel v 78. minutě znovu sám na domácího gólmana, a znovu uspěl. Kladno tak vedlo 2:0.

Domácí se však nevzdávali a pět minut před koncem se jim podařilo snížit. Po rychlém protiútoku se prosadil střídající Matěj Valcha.

Rakovník cítil naději na body, ta ale zhasla v 88. minutě. Po faulu na Matěje Šnobla zahrávali hosté penaltu. Kladenský útočník chtěl zkompletovat hattrick, Radek Zach mu ale penaltu zneškodnil. Bohužel pro rakovnického brankáře se balón odrazil pouze k dobíhajícímu Simonu Chvojkovi, který gólem na 3:1 stanovil konečný výsledek utkání.

Rakovník tak v posledním podzimním utkání podlehl kladenské rezervě 1:3.

SK Rakovník
Petr Vecka: Já si myslím, že co se týče bojovnosti, to nebylo špatné. Bylo tam ale spousta nepřesností a zápas rozhodly individuální chyby, na které se budeme do budoucna muset zaměřit.

SK Kladno B
Tomáš Abrham: Podzim jsme zakončili vítězstvím venku. Nebýt Slaného, tak by za podzim byla celkově spokojenost, s tím, co jsme předváděli, co jsme chtěli hrát a co chceme předvádět i na jaře. 29 bodů je dobrých, ale budeme se snažit dál.