12.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

--

9

Fotbalisté Kralup v minulém kole po delší době zvítězili, a to na půdě Klecan. Dnes je na domácím hřišti čekal ještě těžší oříšek, a to průběžně druhý Chlumec. Domácí favoritovi dlouho vzdorovali, v závěru první půle ale inkasovali a ve druhém poločase už se na obrat nezmohli.

Gól do šatny

Začátek utkání byl z obou stran poměrně opatrný.

První střelu zaznamenal v 5. minutě hostující Lukáš Šedivý, jeho technický pokus zpoza vápna ale bez problému skryl v rukavicích domácí brankář Šídlo.

Vzápětí na druhé straně natáhl z dálky Stanislav Mařík, jeho rána ale mířila vysoko nad Pokorného branku.

Ve 24. minutě tečoval střelu domácího kapitána Davida Hemra Petr Junek a balón zapadl do branky. Kralupský útočník se ale nacházel v ofsajdovém postavení, a gól tak neplatil.

Po chvíli na druhé straně nebezpečně pálil Šípek, jeho přízemní pokus ale těsně minul pravou tyč Šídlovy svatyně.

Poté zkoušel vyběhnuvšího brankáře Pokorného lobovat domácí Junek, balón ale skončil nad brankou.

Ve 33. minutě se po nepřesnosti ve středu hřiště dostal k centru hostující Lukáš Šedivý. Balón si našel Šípek, jeho hlavička ale zařízení netrefila.

Těsně před koncem úvodního dějství se hosté z Chlumce dočkali vedoucího gólu. Po centru ze strany byl tentokrát Ondřej Šípek úspěšný a přesnou hlavičkou poslal svůj tým do vedení.

Kralupy tak po první půli prohrávaly na domácí půdě s Chlumcem 0:1.

Hosté navýšili vedení

Kralupští se hned od začátku snažili o vyrovnání, gólové příležitosti ale nepřicházely.

V 55. minutě zakončoval zpoza vápna chlumecký Šedivý, avšak jen do míst, kde se nacházel připravený Šídlo.

O tři minuty později se ve vápně dostal k balónu Dominik Nedvěd a přesnou střelou ze strany zvýšil na 2:0.

Hosté se poté trochu zatáhli a hrozili zejména z brejkových situací.

Domácí byli více na balónu, šanci na snížení si ale vypracovali až deset minut před koncem, kdy po přihrávce Junka unikal sám na hostujícího Pokorného střídající mladík Michael Glogas. Jeho střela ale těsně minula prostor mezi třemi tyčemi.

Vzápětí mohl na 3:0 zvýšit Dobiáš, střelu z dobré pozice ale namířil pouze do boční sítě.

Tečku za utkáním udělala neproměněná tutovka znovu střídajícího Dobiáše, který byl naprosto osamocený před Kamilem Šídlem. Domácí brankář ale jeho pokus vyrazil nohou.

Kralupům se tak překvapení nepovedlo a na domácím hřišti podlehly Chlumci 0:2.

FK Kralupy 1901
Luboš Černý: Dnes jsme přivítali tým z Chlumce, který měl pouze jednu prohru za celý podzim. Patří spolu s Vestcem k nejlepším týmům v tabulce. Těžko se zápas hodnotí. Dostali jsme dva laciné góly a soupeř si výsledek zkušeně pohlídal. Dopředu jsme si moc šancí nevytvořili, tak nemůžeme myslet na body. Trápí nás absence a už si musíme pomáhat B-týmem a dorostem.

SK Chlumec
Radek Vostárek: Myslím si, že to bylo celkem solidní utkání, bez zbytečných faulů. Přijeli jsme si pro tři body, které jsme si i odvezli. Jediné, co mě mrzí, je to, že jsme neproměnili více brankových příležitostí, kterých jsme měli hodně zejména ve druhé půli. To je asi jediné, jinak jsme splnili to, pro co jsme přijeli, a to jsou tři body.

K. Šídlo [-] - M. Krimlák [-] (70. M. Glogas [-] ) , L. Krejza [-] , M. Řenč [-] , J. Kulhavý [-] - D. Weiner [-] , M. Uhlíř [-] , D. Hemr [-] , S. Mařík [-] , M. Novák [-] (62. D. Neumann [-] ) - P. Junek [-]