11.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

Kosoř nezaváhala, doma si poradila s B-týmem Králova Dvora

26. M. Nehoda , 45. J. Vampola , 76. D. Bureš , 90. J. Slunéčko , 90. J. Slunéčko (p.) - 60. J. Fic , 77. D. Matějka
9

Kosoř v minulém kole padla na půdě Milína. Dnes ji čekal poslední tým tabulky, a to Králův Dvůr "B." Ten minule schytal čtyři góly od Chlumce a podobnou nálož inkasoval i dnes, i když to chvílemi vypadalo na naději na bodový zisk.

Dvougólové vedení Kosoře

Od začátku zápasu byli více na balónu favorizovaní domácí, kteří hru více kontrolovali.

Do vedení se jim podařilo dostat ve 26. minutě. Po centru ze strany se trefil Michal Nehoda.

Kosořští svůj náskok do přestávky ještě navýšili, kdy se znovu po centru ze strany trefil hlavou tentokrát Jindřich Vampola.

Po první půli tak domácí vedli nad soupeřem z Králova Dvora 2:0.

Snížení body nepřineslo

Hostům se po patnácti minutách druhé půle podařilo snížit. Povedenou střelou, která se otřela o tyč, skóroval Jiří Fic.

Domácí odpověděli v 76. minutě. O znovu dvoubrankový rozdíl ve skóre se přízemní střelou postaral Damián Bureš.

Královédvorečtí se však nevzdávali a prakticky z rozehrávky znovu snížili. Na 2:3 z pohledu hostů upravil skóre zápasu Dušan Matějka.

Veškeré hostující naděje na bodový zisk ale utnul v závěru Slunéčko, který nejprve zvýšil na 4:2 z penalty po faulu na Černého, a poté na 5:2 po pěkné kombinaci do prázdné branky.

Kosoř tak doma porazila královédvoreckou rezervu 5:2.

Kosoř
Vojtěch Němčanský: Jsem rád, že jsme vyhráli a máme povinné tři body doma. Ten tlak byl trošku cítit, takže nám to lehce svázalo nohy. Celý zápas jsme ale měli pod kontrolou a až ke konci zápasu se definitivně projevila naše síla, kdy jsme třemi góly rozhodli o výsledku 5:2.

FK Králův Dvůr B
Petr Dochtor: Určitě zlepšený výkon. Nevím, jestli jsme si zasloužili bod, ale to utkání bylo vyrovnané až do konce. Pro nás do příštích zápasů impuls, že to jde. Domácí byli určitě lepší na balónu, šance si ale tolik nevytvářeli, takže naděje pro nás na bod byla. Bohužel se to ale nepovedlo.