7.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

Dvě penalty Černého znamenaly vítězství Kosoře nad Velkou Dobrou

7. J. Slunéčko , 77. M. Černý (p.) , 85. M. Černý (p.) - 27. M. Zelenka , 90. J. Mertlík
8

Kosoř se před utkáním nacházela na děleném třetím místě. Její dnešní soupeř, Velká Dobrá, na tom byl, co se týče postavení v tabulce, o něco hůře, jelikož obsazoval až dvanáctou příčku. Po dnešním střetnutí se hostující postavení v tabulce nezlepšilo...

Branka na obou stranách

Od začátku utkání měli mírnou převahu hosté z Velké Dobré, do vedení se ale přeci jen dostala Kosoř. Po zaváhání v hostující defenzivě poslal domácí do vedení Jakub Slunéčko.

Fotbalistům Velké Dobré se podařilo srovnat o dvacet minut později. Po centru z pravé strany se prosadil Martin Zelenka.

Hosté měli vy zbytku druhé půle velikou příležitost ke vstřelení vedoucí branky, Kalouskův projektil ale jen orazítkoval břevno Němčanského svatyně.

Úvodní dějství tak skončilo nerozhodně 1:1.

Dvě penalty domácích a pozdní odpověď

Ve druhé půli byli opět mírně aktivnější hosté, znovu se ale dostali do vedení domácí. V 77. minutě měla Kosoř po sporném zákroku ve vápně od hostujícího Zelenky k dispozici pokutový kop. Ten přetavil ve vedoucí branku kapitán Milan Černý, a domácí tak podruhé v zápase vedli.

Neuběhlo ani deset minut a kopala se další penalta! K té se znovu postavil Milan Černý a i napodruhé dokázal překonat hostujícího Kindla. Kosoř tak vedla už 3:1.

Hosté se v závěru zmohli už jen na kontaktní branku Mertlíka, po které hlavní sudí ukončil toto klání.

Kosoř tak díky dvěma proměněným penaltám porazila na domácí půdě Velkou Dobrou 3:2.

FC Čechie Velká Dobrá
Marek Abrham: Za mě to byl od nás vynikající výkon, který bohužel nebyl podpořen vícero brankami. Kluky jsem po utkání nemohl za nic pokárat, jelikož plnili všechno, co měli a hráli opravdu nádherný fotbal.