12.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

--

Březí loupilo v Hošticích

20

Vlachovo Březí zajíždělo v sobotu do Střelských Hoštic, kde chtěli hosté po čtyřech zápasech naplno bodovat. Hoštice zase chtěly navázat na zlepšené výkony.

První poločas přinesl spíše boj o územní převahu, kterou měli v prvních minutách domácí. Po dvaceti minutách a nevyužitých šancí Hoštic hosté přeskládali sestavu a tento tah se jim vyplatil! Ve 24. minutě se totiž po akci Kužvarta prosadil Kravčenko, který uklízel po odrazu do prázdné branky. Domácí ale nesložili zbraně a snažili se dál o vstřelení branky. To se jim ale nepovedlo a tak poločas skončil 1-0 pro hosty.

Druhý poločas přinesl hned z kraje šanci domácích, ze které po centru ze strany těsně minuly branku. Fyzicky náročný fotbal si ale vybral svou daň a Březí začalo přebírat otěže zápasu. V 72. minutě navíc přišla uklidňující branka pro hosty, když se prosadil střídající Martínek. Domácí poté vsadili všechno na jednu kartu, ale nedokázali se prosadit přes výbornou obranu hostů a tak z protiútoků hrozili nebezpečněji naopak hosté. Ti nakonec přidali ještě jednu branku, když se po centru z rohu prosadil Hojdekr. Březí tak veze domů důležité body za vítězství 3-0 proti Hošticím.