7.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

--

Zápas nováčků ovládlo domácí Březí

30

Sedmé kolo přineslo zápas dvou nováčků v 1.B třídě. Jak Vlachovo Březí, tak i Chelčice měly výborný start do ročníku a čekal se výborný a útočný fotbal.

Podmáčený terén, který navíc schytal o víkendu velkou porci zápasů, přinesl na začátku štěstí domácím. V 6. minutě se po lajně dostal k vápnu Toncar, který svým polocentrem poslal míč do branky a domácí vedli. Sám Toncar následně v 11. minutě rozjel akci, při které přenechal míč Hojdekrovi, který střelou o břevno zvýšil na 2-0. Hosté byli jako opaření a Březí dál kontrolovalo zápas. Ve 35. minutě už to bylo 3-0, když se po centru prosadil domácí útočník Hubáček. Do poločasu přidalo Vlachovo Březí ještě jednu branku. Ve 41. minutě rozehrával Kukla na polovině hřiště a i s troškou štěstí míč propadl až na Hojdekra, který přidal svojí druhou branku v zápase.

Druhý poločas pokračoval tak, jak skončil ten první. Březí kontrolovalo hru a domácí fanoušci čekali na pátý gól jejich borců. Ten přišel v 53. minutě, když Lukeš na právě straně nasadil jesličky hostujícímu obránci a poté našel centrem Hubáčka, který se hlavou nemýlil. Poté se konečně dostali do hry i hosté, ale jejich šance zpočátku likvidoval domácí brankář Houba. Ten bohužel přišel nakonec o nulu až v 72. minutě, kdy míč propadl až k Buzhdyhanovi. To ale bylo všechno od hostů a domácí Březí tak zvítězilo 5-1.