5.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

--

Vlachovo Březí odčinilo porážku z Cehnic! Odnesl to Tatran

30

V neděli se ve Vlachově Březí odehrál pikantní zápas. Proti domácím přijel na steč B tým Tatranu z Prachatic, v jehož sestavě byl i Jaroslav Rauscher, který má na Březí výborné vzpomínky. Březí chtělo odčinit porážku z Cehnic a tak čekal fanoušky zajímavý zápas.

Domácí začali hodně aktivně a vytvořili si mnoho šancí, z nichž ani jednu nedokázali hráči využít. A tak přišel trest od Tatranu. Po chybě domácího obránce se ve 27. minutě dostal k míči právě Rauscher, který obešel brankáře a v poklidu dal vedoucí branku Tatranu, kterou neslavil. Domácí inkasovaná branka nepoložila a dál měli hráči Březí herní převahu. Tu nakonec dokázali využít v nastavení. Domácí ve 47. minutě zahrávali rohový kop, který proměnil hlavou Hubáček. Poločas tak skončil remízovým stavem 1-1.

Druhý poločas začal stejně, jako první, tedy šancemi domácích. Ty ale naopak od prvního poločasu skončili v síti. Nejprve se nádhernou střelou prosadil v 53. minutě Daniel a o šest minut později, v 59. minutě, zamířil do stejného místa tentokrát po zemi Lukeš, který zvýšil na 3-1 z pohledu domácích. Hosté z Prachatic se pak snažili aspoň snížit, ale přišel další úder domácích. Po samostatném úniku se premiérově prosadil v 83. minutě teprve dorostenec Václav Kautman a zvýšil už na 4-1. Toto skóre vydrželo až do konce zápasu a Vlachovo Březí si tak připsalo velice důležité body za vítězství nad Tatranem, který v zápase přišel díky zraněním o dva hráče.