1.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

Dvě penalty a urputný fotbal! Březí vyválčilo s Juniorem bod

44. V. Hozman , 80. D. Doležal (p.) , 89. J. Krýsl - 31. Š. Kužvart , 50. J. Hubáček , 94. Š. Kužvart (p.)
18

Nováček soutěže z Vlachova Březí zajížděl k prvnímu kolu na půdu těžkého soupeře v podobě B týmu Junioru ze Strakonic. Od obou stran velice bojovný fotbal nakonec nepoznal vítěze a týmy se rozešly smírně se skórem 3:3.

Zápas se nesl od počátku v duchu velice vyrovnané hry, při které zahrozily oba týmy. Prvního gólu se diváci dočkali až ve 31. minutě, když se odražený balón dostal k hostujícímu Kužvartovi a ten nechytatelnou ranou k tyči poslal hosty do vedení. Domácí ale dokázali před koncem poločasu ještě srovnat, kdy po chybě v hostující obraně udeřil ve 44. minutě Hozman.

Druhý poločas začal lépe pro hosty. Ti se v 50. minutě dostali znovu do vedení po přímém kopu. Lukeš místo střely nahrál volnému Hubáčkovi a ten zkušeně zakončil. Zápas se postupně začal přiostřovat, byť karty viděli pouze hosté. Hosté přestali ke konci zápasu hrát svojí hru a toho využili domácí. Nejprve z penalty vyrovnal v 80. minutě Doležal a v 89. poslal domácí po rohovém kopu do vedení  Krýsl. Hosté ale nic nevzdali a to se jim vyplatilo. V nastavení fauloval ve skrumáži hostujícího Hojdekra domácí obránce a sudí nařídil penaltu i na druhé straně. Tu si vzal na starosti Kužvart, který tak v 94. minutě přidal svůj druhý gól a týmu z Vlachova Březí zachránil z jejich pohledu „aspoň“ bod.

Reportáž z utkání zaslal Václav Plachta, děkujeme.