12.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2022-2023

--

Šimánkův pozdní gól zajistil Studené remízu

12

FK Studená
Petr Adamec (trenér): Je potřeba si nalít čistého vína. Fotbalově to je od nás bída a málokterého soupeře dokážeme doma dostat pod tlak tak jako dříve. Bohužel ztráta klíčových kreativních hráčů loňskou zimu (Šimánek, Péč) a nyní v průběhu podzimu (Soukal, Přikryl) je strašně znát. Slavonice nás celé úvodní dějství přehrávaly, naštěstí jejich nebezpečné situace vždy vyřešil náš nejlepší hráč na hřišti gólman Duchoň. My jsme si vytvořili jen jednu šanci, která byla tutová, kdy míč směřující do brány skluzem uklidil do bezpečí Balík. V poločase jsme si důrazně pohovořili a naše hra se změnila. Hru jsme vyrovnali, byli jsme i o trochu lepší, ale rychlonozí hráči Slavonic nadále zlobili. V 71. minutě dostal hosty do vedení chytrou střelou Bodlák a my se tlačili alespoň za vyrovnáním. V závěru si našel míč po standardní situaci střídající Martin Šimánek a vyrovnal na 1:1. Za druhou půli jsme si bod zasloužili, ale kdybychom po prvním poločase prohrávali o dva góly, nikdo by se nemohl divit.

TJ Sokol Slavonice
Martin Skoumal (trenér): Proti Studený jsme na silně podmáčeném hřišti, před skvělou diváckou kulisou, převedli velice slušný herní výkon, který se líbil, ale bohužel naše gólová impotence v podzimní části trvala. V prvním poločase jsme domácí takřka k ničemu nepustili, hrozili sporadicky ze standardních situací, v obranné fázi jsme byli důslední, směrem dopředu jsme hráli rychle, kombinačně, vytvářeli si gólové příležitosti, které jsme neproměňovali. V druhém poločase se domácí snažili s výsledkem něco udělat, pokoušeli se nakopávat dlouhé balony za obranu a tlačili se ve větším počtu do našeho pokutového území. Na tyto situace jsme byli připraveni, vystupovali jsme vysoko ke stoperům, aby nemohli nakopávat a když se jim to povedlo, tak naše obrana s gólmanem vše přečetli a situaci vyřešili. V 71. minutě jsme vsítili branku a šli si za vítězstvím, šlo vidět, že v druhém poločase domácím návraty do obrany nechutnali, jenže my jsme naší rychlosti, díky zbrklému řešení předfinální a finální fáze, nedokázali využít a vstřelit pojišťovací branku. Trest přišel v nastavené 93. minutě, po řetězení chyb jsme nevyřešili dobře situaci po získání míče, přechodu do útoku a dohrání utkání na polovině soupeře, nepochopitelně jsme situaci uspěchali, zbytečně odevzdali míč soupeři, míč se dostal do našeho levého rohu hřiště a díky nedůraznému řešení situace našeho obránce se záložníkem došlo ke zbytečné ztrátě balonu a faulu, tím jsme nabídli soupeři standardní situaci, ze které následně vyrovnal. Pro nás kruté, ale spravedlivé, byli jsme spravedlivě potrestáni za trestuhodné neproměňování šancí a zbrklé řešení situací zejména na konci utkání. Pro nás další zbytečná ztráta. Po zápase v kabině byla cítit velká frustrace a emoce doslova stříkaly všemi směry, to ke sportu patří, po vychladnutí jsme domácím vyjádřili solidaritu k jejich hráči, kamarádovi, který momentálně bojuje s vážnou nemocí, protože tohle je víc než góly, výsledky, vyhraná utkání, víc než fotbal!