9.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

Závěr jako hrom! Chelčice vybojovaly bod v Cehnicích

68. P. Šebesta , 80. P. Šebesta - 90. M. Machnyk (p.) , 90. J. Koloušek
25

Cehnice doma čekal v sobotu duel s týmem z Chelčic. Hosté dokázali v minulém kole zvítězit nad Bělčicemi 3-0 a naopak Cehnice tímto výsledkem padly s Husincem.

První poločas na těžkém terénu nepřinesl moc fotbalových akcí, ale i přes to se objevilo pár možností, které mohly skončit v brance. Žádná branka ale nepadla a tak poločas skončil bezbrankovou remízou.

Druhý poločas už přinesl tíženou branku a prosadili se domácí. V 68. minutě se prosadil Šebesta a domácí tak vedli 1-0. Chelčice měly šance odpovědět, ale všechny skončily na obraně hostů a hlavně brankáři Voseckém. V 77. minutě navíc na druhé straně hostující brankář Babický viděl červenou kartu, když zatáhl za záchrannou brzdu a domácí tak dostali výhodu jednoho hráče v poli. Tu v 80. minutě dokázali i využít, když podruhé udeřil Šebesta. Všechno vypadalo na tři body pro domácí Cehnice, ale poté přišla závěrečná smršť hostů! Nejprve se v 90. minutě prosadil střídající Koloušek a o tři minuty později nařídil rozhodčí penaltu proti Cehnicím. K té se postavil Martin Machnyk a dokázal jí zkušeně proměnit. Chelčice tak vybojovaly v závěru cenný bod za remízu 2-2.