Devět branek v Kaplici

25. V. Kuchař , 26. V. Kuchař , 27. F. Bárta , 45. V. Kuchař , 47. E. Pastier (p.) - 73. A. Ragaň , 84. P. Raab , 87. A. Ragaň , 89. B. Bahenský
25

Kaplická rezerva v neděli hostila celek z Olešnice. V duelu sousedů z tabulky chtěli domácí zabodovat naplno.

Úvodní desetiminutovku lze označit za oťukávací, kdy se hráči obou týmů takříkajíc poznávali. Ve čtrnácté minutě první zajímavý moment, a hned se jednalo o vyloženou příležitost. Ševčík na pravé straně posunu míč Svobodovi, po jeho centru se k hlavičce dostal nekrytý Pastier, ale gólman Janeček stačil míč vyrazit. Hned v následující minutě si domácí útočník Pastier navedl míč na střelu, mířil technicky k levé tyči, Janeček povedenou ránu neméně povedeným zákrokem vytěsnil na rohový kop. Po rohovém kopu se následně k míči znovu dostal Pastier, opět se dostal ke střeleckému zakončení, proti střele po zemi zakročil Janeček reflexivně nohou. Hostují gólman se musel v těchto momentech zápasů hodně činit. V šestnácté minutě nastřelil zprava z úhlu míč do prostoru brány Kuchař, Janeček balón znovu vytěsnil na rohový kop. Hosté se ke střele dostali až po dvaceti minutách hry, střela Davida Lusta mířila do připraveného náruče brankáře Schneidera. Ve 25 minutě se do vápna protáhl Pastier, po souboji s bránícím soupeřem se ocitl na zemi, stačil však míč posunout proti noze Václavu Kuchařovi, který dělovkou propálil vše včetně gólmana – 1:0. Hned v následující minutě se opět Václav Kuchař dostal před vápnem k odraženému míči a prudkou střelou po zemi poslal balón přesně k levé tyči – 2:0. A aby toho nebylo pro hosty málo, hned v následující minutě inkasovali potřetí. Pastier našel za obranou rozběhnutého Filipa Bártu, který vybíhajícího Janečka dokázal přehodit – 3:0. Po půlhodině hry po Kuchařově přihrávce pronikl zprava do vápna Svoboda, křížný přízemní pokus se mezi tři tyče těsně nevešel. Na druhé straně pokoušel střelecké štěstí Lavička, ale Schneider byl pozorný. Krátce před poločasem pak Nowak našel v gólové pozici Pastiera, který Janečka překonat nedokázal. Následoval protiútok hostů, který zastavil zdvihnutý praporek asistenta rozhodčího. Hosté se věnovali diskuzím s rozhodčími, Kapličtí rychle založili útočnou akci Fejtek křížným pasem našel nabíhajícího Václava Kuchaře, jenž se dostal do vápna a střelou po zemi zkompletoval svůj hattrick – 4:0. Hned v úvodní minutě druhého poločasu byl ve vápně zastaven s chutí hrající Kuchař bánícím Bahenským nedovoleně a pískala se penalta. Erik Pastier poslal balón pod břevno y bylo to 5:0. V té chvíli si asi nikdo na stadionu nemyslel, že z jasného utkání bude ještě drama. V 52 minutě se z pravé strany dostal do zakončení hostující David Lust, zakončení však bylo hodně nepřesné. Domácí trenér začínal prostřídávat sestavu. V 64 minutě po Raabově přihrávce střílel z levé strany kapitán Horelica, ránu po zemi si Schneider pohlídal. Dvacet minut před koncem pak po Szojkově zpětné přihrávce mířil nad bránu Nowak. V 73 minutě se hosté poprvé radovali z gólu. Po přihrávce Davida Lusta se prosadil střídající Adrian Ragaň – 5:1. Šest minut před koncem pak po špatné rozehrávce Spartakovců Bína našel v gólové pozici Patrika Raaba, který dokázal překonat kaplického kapitána – 5:2. Hosté jako by polití živou vodou se vrhli do útočení a tři minuty před koncem skončila v brance tečovaná přízemní střela Adriana Raganě – 5:3. Když pak minutu před koncem po standardní situaci dotlačil míč do sítě Bohumír Bahenský, vedli Spartakovci už jen o jediný gól – 5:4. Hosté se snažili pak ještě zápas vyrovnat, ale ač se do útočení tlačili, tak jednobrankový náskok Kapličtí už dokázali uhájit. V divácky vděčném utkání prožívali trenéři obou týmů horké chvilky. Kapličtí málem ztratili jednoznčně vyhraný zápas.