12.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2022-2023

--

Velešín vyhrál v Boršově

25

Poslední Velešín zajížděl do Boršova. Jednalo se o souboj týmů ze spodku tabulky.

Hostujicí tým poprvé bodoval v předchozím kole, kdy získal bod s Frymburkem. Boršov nezažívá dobrý podzim a potřeboval vyhrát, aby se dostal do trochu klidnějších vod. První poločas patřil Velešínu, která se může opřít o výborného střelce Stanislava Šálka. Ten během prvního poločasu zařídil vedení 0:2 a dostal se tak na druhé místo v tabulce střelců, když vstřelil už dvanáct branek.

Domácí tým se pokusil v druhém poločase o obrat. Brzo po příchodu ze šatek snížil Viktor Karafiát, ale víc se domácím nepodařilo. Velešín tak bere první výhru a v posledním kole přivítá doma Ledenice. Boršov jede zkusit aspoň trochu napravit špatný podzim na půdu rezervy Malše Roudné.