11.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2022-2023

--

--

Hrdějovice doma nezaváhaly

30

Sestava Spartakovců se na utkání v Hrdějovicích neskládala trenérovi vůbec lehce. Omluvenky celé řady kmenových „béčkařů“ mu zamotaly hlavu. Poprvé v sezóně se tak v základní jedenáctce objevil zkušený Pavel Ševčík a co by střídající hráči se v premiéře za muže do hry dostali dva střídající mladší dorostenci.

Samotný úvod vyšel Hrdějovickým náramně. Hned v první minutě se jim podařilo otevřít skóre střetnutí. Záveský poslal pas po pravé straně, Miroslav Studnička se s notnou dávkou štěstí dostal za Doubravova záda, pronikl do vápna a křížnou střelou po zemi překonal brankáře Schneidera – 1:0. Stejný hráč mohl o dvě minuty později přidat i druhou branku, ale v tomto případě po centru z pravé strany hlavičkoval mimo tři kaplické tyče. Po čtvrthodině hry už to ale o dva góly přece jenom bylo. Na levé straně Kolek obral o balón Studničku, jenomže situace se opakovala v obráceném gardu, následně Studnička poslal do vápna prudký přízemní centr a tísněný Pavel Voráček skluzem dopravil míč do sítě – 2:0. Krátce na to po ideálně přihrávce Záveského střílel zpoza vápna Nedvěd, střelu mířící po zemi k levé tyči Schneider dokázal vyrazit. Až poté se začali útočně osmělovat i hosté. V polovině prvního poločasu Pál vybojoval míč pro Bártu, přízemní střelu z velkého vápna gólman Novák kryl. Nedlouho poté ale i on o čisté konto přišel. Z pravé strany poslal centr do vápna Svoboda a Dan Pál na přední tyči míč usměrnil pod břevno mimo Novákův dosah – 2:1. Hned v následující minutě se hostům podařilo domácího strážce svatyně překonat i podruhé, bohužel pro ně se skóre neměnilo. Nowak před vápnem posunul míč Bártovi, ten se do míče řádně opřel, ale jeho tvrdou ránu zastavilo břevno Novákovy svatyně. V poslední desetiminutovce se domácím podařilo vstřelit dvě důležité branky a prakticky tím rozhodnout celé utkání. Ve 36 minutě se za obranu dostal Miroslav Tressl, ve vápně se dokázal uvolnit a střelou po zemi na bližší tyč zvýšil na 3:1. Navíc dvě minuty před přestávkou Záveský prostrčil míč do vápna Miroslavu Tresslovi, a ten upravil na poločasových 4:1. Po změně stran se hrál poměrně vyrovnaný zápas. Po pěti minutách hry byli hosté blízko snížení. Kolek zpětnou přihrávkou oslovil na vápně Pála, ten mířil po zemi k levé tyči, Novák svůj tým podržel a míč dokázal vytěsnit. V 57 minutě po brejku zahrozili i Hrdějovičtí, po Voráčkově zpětné přihrávce pálil nad bránu Studnička. I v dalším průběhu se Kapličtí snažili být nebezpeční. Ve dvaašedesáté minutě Pál připravil pozici pro Bártu, tvrdou ránu Novák s notnou námahou dokázal vyboxovat. V polovině druhé půle se ke střele odhodlal Nowak, technický pokus zpoza vápna skončil těsně nad břevnem domácí branky. Poté se dlouhé minuty hrálo mezi šestnáctkami bez větších brankových příležitostí. Devět minut před koncem fauloval ve vápně Svoboda Kaislera a pískala se penalta. K míči se postavil Tressl, pokutový kop nekopl vůbec špatně, ale kapitán v hostující svatyni Schneider skvělým zákrokem ránu vyrazil a poradil si i následnou dorážkou. Krátce na to hlavní arbitr poslal hosty do deseti, když pravidlově správně, ale na druhou stranu poněkud necitlivě poslal pod sprchy po dvou žlutých kartách debutujícího patnáctiletého dorostence Klíchu. Ve zbývajícím čase už se utkání dohrálo. Škoda, že Kapličtí svými chybami některé góly domácím vyloženě nabídli, protože zvláště ve druhém poločase herně určitě nepropadli.