10.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2022-2023

--

--

Souboj rezerv pro domácí tým.

24

Po týdnu opět v domácím prostředí se představila kaplická rezerva, která hostila rezervu Trhových Svinů.

Na první vážnější příležitost se čekalo až do patnácté minuty, kdy se z čista jasna ocitl ve slibné možnosti objevil domácí útočník Bárta, z pravé strany vyslal křížnou střelu Tomášek se překonat nenechal a míč dokázal vyrazit. Poté se dlouhé minuty hrálo převážně ve středu hřiště bez nějakého velkého vzrušení před jednou či druhou brankou. K vidění bylo spíše mnoho nepřesností, kombinace vázla z obou stran. Jako blesk z čistého nebe se dá označit vstřelený gól. Ve 36 minutě na pravé straně uhrál balón Pál, po zpětné přihrávce u postranní čáry poslal do vápna přesný centr Aibl a nepokrytý Václav Kuchař usměrnil míč hlavou přesně k tyči – 1:0. Po úvodní brance už se přece jenom příležitosti začaly objevovat častěji. Hned v následující minutě první možnost hostů, střelu Kostohryze si Schneider pohlídal. Tři minuty před přestávkou Kostohryz našel v gólové pozici kapitána Brožku, ale jeho zakončení bylo hodně nepřesné. Poločas zakončila rána domácího kapitána Vávry po přiťuknutí od Pála, táhlá rána jen těsně minula konstrukci hostující svatyně. V úvodu druhé půle střídající Pastier našel před brankou Bártu, ten však bránu minul. V 53 minutě byl v dobré střelecké pozici kaplický Kolek, bohužel mířil jen nad branku. Na druhé straně Kostohryz vysunul Petra, ten však bohužel pro hosty namířil míč jen do náruče brankáře Schneidera. Vzápětí se po přetaženém centru z pravé strany dostal ve vápně k míči Juráň, pálil na bližší tyč, Schneider vyrazil na rohový kop. V 63 minutě byli domácí blízko gólové pojistce. Presniakov posunul míč Nowakovi, ten se protáhl do vápna, křížná střela skončila tyč, k odraženému balónu se dostal Pastier, pálil pod břevno na bližší tyč, gólman Tomášek skvělým zákrokem svůj tým podržel. V polovině druhého dějství se ke střele z větší vzdálenosti odhodlal Aibl, přízemní ránu Tomášek za svá záda nepropustil. V 69 minutě měli hosté výhodu trestného kopu. Tůma poslal míč do prostoru brány, Schneider byl ale pozorný. O pár minut později Juráň pasem po lajně našel rozběhnutého Kostohryze, který se z levé strany dostal do střelecké pozice, z úhlu však Schneidera překonat nedokázal. Ve zbývajícím proběhu hry se hosté snažili o smazání jednogólového manka, ale do žádné větší příležitosti se již dostat nedokázali. A protože se neujaly ani brejkové situace domácích, skončilo utkání hubenou jednogólovou výhrou domácího Spartaku. Samotného utkání příliš fotbalové krásy nepobralo, ale body do tabulky se počítají.

Zdroj: Libor Granec