9.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2022-2023

Chvalšiny vezou bod z Kaplice

12. E. Pastier , 47. F. Bárta , 67. P. Gutheis - 15. J. Decarli , 70. T. Holas , 85. T. Holas
26

V dalším okresním derby přivítala kaplická rezerva soupeře z Chvalšin.

První zahrozili Spartakovci. Ve třetí minutě si při rozehrávce trestného kopu Gutheis narazil míč s Pálem, ale se střelou po zemi neměl Cába problémy. V desáté minutě se oslovo přihlásili i hosté. Po akci z pravé strany Aust našel ve vápně Šlejmara, ten poslal balón jen do boční sítě. Krátce na to po Gutheisově přihrávce zaútočil středem Nowak, střelu k levé tyči Cába pokryl. Ve dvanácté minutě už se skóre měnilo. Gutheis přesným pasem našel za obranou ve vápně nabíhajícího Erika Pastiera, který z první uklidil míč pod břevno – 1:0. Vedení domácím však vydrželo jen pouhé tři minuty. Trestný kop z pravé strany zahrával Zwifelhofer, na zadní tyči si na vysoký centr počíhal Jakub Decarli a přesně umístěnou hlavičkou překonal brankáře Bílého – 1:1. Další zaznamenání hodná událost se udála až po půlhodině hry. Po přihrávce Gutheise pálil zpoza šestnáctky Pastier, míč skončil nad břevnem Cábovy svatyně. Změnit nerozhodný stav chtěl tři minuty před přestávkou i hostující Fučík, z úhlu však gólmana Bílého nepřekonal. Neujala se na druhé straně v samotném závěru prvního dějství ani střela Gutheise. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu. Nástup do druhého poločasu vyšel Spartakovcům na výbornou. Na levé straně Fejtek kolmou přihrávkou oslovil Gutheise, který se dostal do vápna, nezištně předložil balón Filipu Bártovi a ten po dvou minutách na hřišti vrátil domácím vedení – 2:1. Kapličtí mohly záhy přidat i třetí branku. Dostali se totiž do přečíslení, Bárta zpětnou přihrávkou našel Dana Pála, ale jeho křížně zakončení se do hostující brány jen těsně nevešlo. V 51 minutě naopak mohlo být vyrovnáno. Štrbačka svou nepřesnou rozehrávkou nabídl míč hostujícímu kapitánovi Kaprálovi, který se dostal do vápna, ale pálil mimo. O několik minut později centroval z pravé strany chvalšinský Šlejmar, nepovedený centr nabral směr brána, Bílý byl pozorný a míč vytáhl na rohový kop. Po hodině hry tutová šance Spartakovců. Po spolupráci Bárty s Pálem měl gól na noze Gutheis, ve vyložené šanci však pálil pouze nad břevno. V polovině druhé půle došlo na souboj stejných hráčů s opačným výsledkem. Nowak přesným centrem z pravé strany našel ve vápně Petra Gutheise, který poslal balón nechytatelně o břevno za Cábova záda – 3:1. Důležitým momentem pro závěr zápasu byl fakt, že už za tři minuty se podařilo hostům vstřelit kontaktní branku. Po standardní situaci se dostal k odraženému míči nepokrytý Tomáš Holas, a střela k pravé tyči znamenala snížení – 3:2. Krátce na to pronikl do vápna soupeře kaplický Nowak, po jeho akci míč putoval do brány, ale balón stačil odkopnout Zwifelhofer. Deset minut před koncem zahrával rohový kop Gutheis, na přední tyči zakončoval Pál mimo. Pět minut před koncem se podařilo dobře hrajícím hostům vyrovnat, kdy na konci kombinační akce byla gólová přihrávka Austa a vyrovnání dvougólového Tomáše Holase – 3:3. V samotném závěru mohli hosté dokonce dokonat obrat, když po přetaženém Decarliho centru z pravé strany střílel na bližší tyč Fučík, ale Bílý míč vytáhl na rohový kop. Zápas tedy skončil dělbou bodů. Domácí prohospodařili dvougólové vedení, což by se jim zvláště před vlastními diváky stávat nemělo, na druhou stranu je třeba sportovně přiznat, že hosté se prezentovali dobrou hrou a za předvedený výkon si prohrát nezasloužili.

Zdroj: Libor Granec