4.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

Blatná tvrdě narazila. Kamenný Újezd jí udělil sedmigólovou lekci!

26

Tohle nečekal nikdo, debakl kola se zrodil v Kameňáku a Blatná pocítila,  že jí v I.A čeká ještě těžká práce.

Prvních deset minut patřilo spíš hostům. Ti byli víc na balonu, měli pár nebezpečných centrů, ale vyložená příležitost k vidění nebyla. Na druhé straně se pak na hranici šestnáctky individuálně uvolnil Dvořák a přesnou ranou k tyči poslal domácí do vedení. Hned vzápětí hrubě chybovala hostující defenzíva při rozehrávce a Prokop nabídnutou šancí nepohrdl.

Hosté byli z rychlého dvougólového manka opaření, Kameňák naopak na koni a dominantním výkonem přidali domácí do poločasu ještě další tři trefy (2x Špát, a znovu Dvořák). Druhý poločas se spíše dohrával, hosté se marně snažili propracovat k nějaké vážnější příležitosti, na koncentrovanou hru domácích si však Blatná za celých devadesát minut nepřišla. Za zmínku stojí snad jen povedený pokus ze standardní situace, který orazítkoval břevno.

Domácí družina hrozila ve druhé půli především z nebezpečných brejků a po nich padly ještě dva góly. Gólem na 6:0 završil hattrick Dvořák, střeleckou listinu zápasu uzavřel svým druhým gólem Prokop.

TJ Sokol Kamenný Újezd
Martin Špát (hráč): „Zápas se nám povedl ve všech směrech. Byli jsme koncentrovaní, hladoví a odměnou nám byl poločas snů. Musím ale uznat i kvalitu soupeře. Blatná byla fotbalová, kombinovala ve středu pole, ale bohužel pro ni v poslední třetině hřiště byla bezzubá. Nevybavuji si za celý zápas žádnou gólovku hostů. My naopak byli v útoku velmi produktivní a v čele s brankářem Dudákem i kvalitní do defenzívy. Máme svoji sílu a další týden v Plané chceme opět bodovat. Nic ale nepřichází zadarmo, musíme pokračovat dál v poctivé týmové práci. Jedině pak můžeme znovu uspět.“

J. Dudák [-] - M. Sadloň [-] , V. Kotalík [-] (77. L. Prokeš [-] ) , P. Petkov [-] , M. Rezek [-] , A. Prokop [-] (80. M. Samborský [-] ) , M. Sládek [-] , M. Špát [-] , P. Dvořák [-] , A. Černý [-] , J. Havlíček [-]