14.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2022-2023

--

Divoký zápas ve Strakonicích nabídl devět branek

18. J. Máška , 23. T. Bílý , 51. K. Krejčí - 17. F. Votava , 25. M. Toman , 27. R. Mischnik , 69. J. Jaroš , 75. M. Janák (p.) , 78. F. Votava
13
Domácí hráli poslední zápas podzimu na domácí půdě na UMT proti velice kvalitnímu týmu z čela tabulky Jindřichovu Hradci a vůbec si nevedli špatně, ale opět doplatili na individuální chyby ve vápně a v duelu se připravili o nějaký ten bodový zisk.
Zápas měl docela slušnou úroveň a prvním, kdo ohrozil vážněji branku, byli hosté, a to v 10. minutě, když z 35 metrů vyslal parádní ránu Voftel, která mířila do šibenice a Lízal ji stačil vytáhnout na rohový kop. V 11. minutě měl podobný pokus Zahrádka a brankář jeho střelu chytil. V 18. minutě přišla první branka, kterou vstřelili hosté, když Votava se trefil přesně k tyči - 0 : 1. V 19. minutě domácí sehráli pěknou akci, která začala u Zahrádky přes Bílého, ten našel ve vápně Krejčího, který ještě vylepšil pozici ke střele Máškovi a bylo srovnáno - 1 : 1. Ve 23. minutě domácí měli výhodu trestného kopu, který výborně sehráli a Bílý ho zakončil gólem na 2 : 1. O dvě minuty později ale hosté Tomanem skóre srovnali 2 : 2. V 27. minutě Janák z otočky vyslal překvapivě střelu, která zapadla přesně k tyči 2 : 3. Ve 36. minutě rozehrával trestný kop Krejčí a jeho centr si našel ve vápně Rozhoň, ale hlavičku poslal těsně vedle. Druhý poločas domácí začali velice dobře a to hned ve 49. minutě Máška z dobré příležitosti trefuje jen brankáře. V 51. minutě Krejčí se ve vápně uvolnil a přesně zakončil 3 : 3. V 69. minutě přišla ta individuální chyba a Jaroš pohodlně skóruje 3 : 4. Ještě ale Strakoničtí zbraně neskládali. V 71. minutě Bílý vystřelil z vápna a s jeho tečovanou střelou měl hostující brankář veliké problémy, ale do branky jí nepustil. Zato hosté skóre navýšili v 75. minutě po faulu ve vápně z penalty Janákem na 3 : 5. Po této brance už domácí rezignovali a v 78. minutě Votava završil jejich vítězství na konečných 3 : 6. AUTOR: J. Cibulka