Borek doma deklasoval Horní Žďár

20. R. Horejš , 25. V. Baščevan (p.) , 35. O. Hanžl , 41. O. Hanžl , 54. R. Horejš , 60. J. Frank , 64. J. Frank - 30. J. Beneda , 70. V. Princ
11

V posledním domácím podzimním utkání Borek přivítal mužstvo SK Horní Žďár, které se prezentuje slušnou ofenzivní silou a čtvrtým nejlepším útokem soutěže. Domácím kromě dlouho době zraněných D.Hájka a O.Vaníka chyběl ještě zraněný M.Severa a do práce musel M.Krčín a J.Houška.

Úvod zápasu moc fotbalu nepřinesl a k vidění bylo spoustu soubojů, faulů a nepřesností. Postupně se však domácí dostávali do hry. Ve 20.min vyslal M.Kocina do úniku Radka Horejše a ten otevřel skóre zápasu 1-0. I přes hostující protesty gól platil a domácí se mohli radovat. Ve 25.min vhodil M.Michal aut na R.Horejše, který byl faulován PENALTA. Míč si vzal Vjačeslav Baščevan a mířil přesně k tyči 2-0. Domácí se tímto vedením trochu uspokojili čehož dokázal soupeř využít ve 30.min. Po rychlé rozehrávce a nedůslednosti v obrané fázi snížil Jan Beneda 2-1. Diváci se museli bavit, protože po dalších 5 minutách opět skórovali domácí. Tentokráte V.Baščevan prostrčil na Ondru Hanžla, který vrátil domácím dvou gólové vedení 3-1. Následně přihrál do tutové šance J.Frank R.Horejšovi ten ale zachoval až příliš klidu a nechal vyniknout hostujícího gólmana.Povedený poločas zakončil ve 41.min po rohu J.Franka svým druhým gólem Ondra Hanžl 4-1.

Druhý poločas začali opět domácí tlakem, když M.Kocina vyslal do úniku R.Horejše, jeho střelu však gólman vyrazil. V 54.min opět vyslal M.Kocina do úniku Radka Horejše ten chtěl ještě přihrávat na volného V.Baščevana míč se k němu však odrazil zpět a tak sám zvýšil na 5-1. Hostům docházeli síli a dobře napadající domácí jim nedávali vydechnout z čehož vyplynul i další gól. Špatnou rozehru hostů a následné podklouznutí obránce využil k šesté brance Jakub Frank 6-1. V 64.min vysunul M.Kocina Jakuba Franka ten si pohrával s myšlenkou najít volného spoluhráče před brankou nakonec však z velkého úhlu překvapil gólmana Rešla a zvýšil na 7-1. Hosté se přesto nevzdávali a v 70.min potrestal domácí ztrátu míče Vojtěch Princ 7-2. Na druhé straně centr R.Horejše zastavila tyč a následnou dorážku O.Hanžl mezi tyče nenasměroval.V 80.min měli hosté možnost trestného kopu, který bravurně vyrazil gólman M.Pytel. Zbytek zápasu si už domácí zkušeně pohlídali a mohli se tak radovat z vysokého vítězství. Autor: Radek Horejš

FK Borek
Radek Horejš: Poslední domácí zápas se nám povedl jak výkonem tak hlavně výsledkem, který mohl být ještě výraznější.

SK Horní Žďár
Jan Kubinec: Domácí tým byl od úvodu velmi nepříjemný v napadání a důrazu. Do 20' minuty se hrál vcelku vyrovnaný fotbal. Domácí po gólu, který dosáhli podle nás z offsidu převzaly otěže zápasu. Sice jsme snížili v průběhu 1.poločasu na 2:1 ale na gól jsme nedokázali navázat, naopak. Borek si zápas zkušeně pohlídal, jeho hráči byli důraznější a fotbalovější. Náš výkon byl naopak nejhorší v dosavadní sezóně.