7.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. B, 2022-2023

--

--

--

--

Po dvouzápasové odmlce dokráčel Dolní Bousov pro domácí vítězství! Čelákovic opět bez bodů.

21. M. Pažout (p.) , 25. J. Keszeg , 36. M. Falta - 31. M. Brabec
9

Výborný start a poté útlum. Tak zatím probíhal začátek sezóny pro Dolní Bousov, který do sezóny vstoupila na jedničku, ale bohužel po 2 prohrách v posledních dvou kolech se tabulkou lehce propadl. Naopak Union Čelákovice se nachází daleko za očekáváními tešně nad hranicím sestupových příček.

Dolní Bousov vstoupil do utkání velmi oslaben absencí několika klíčových hráčů, jako třeba Tomáš Honc, Zdeněk Bělík a vykartovaný Ježek s Geregem. Pozitivem byl návrat Pažouta.

Právě Dolní Bousov byl i přes četné absence týmem, který do utkání vstoupil líp. Hned ve 4. minutě se do šance po přihrávce Pažouta dostal Keszeg, ale na zmiňovanou přihrávkou nedosáhl.

Čelákovice ale neotálely a v 8.minutě by nebýt výborného zákroku Sýkory šly do vedení.

Ve 21. minutě se ale znovu ozval Dolní Bousov a to ve velkém stylu. Pažout přehodil brankáře Schlossera a byl faulován. Následnou penaltu si sám vzal a s přehledem proměnil, 1:0.

5 minut poté přišla další pohroma pro Čelákovice, jelikož po přihrávce Šolce vypálil Keszeg a bylo to 2:0.

Ve 31. minutě ale přišla chyba na straně domácích, kterou potrestal Brabec a dal Čelákovicím naději na vyrovnání.

Dolní Bousov si s odpovědí nedal na čas, jelikož hned 5 minut po kontaktní brance Čelákovic přišla další branka. Pažout vyslal Faltu a ten přidal třetí gól domácích a zároveň tím uzavřel střeleckou listinu pro první polovinu utkání.

Druhý poločas začal tam, kde ten první skončil a to útočnou snahou domácích, kteří chtěli čtvrtou brankou si pojistit vedení.

Hned na počátku druhé půle byla právě v pořadí 4. branka domácích velmi blízko, když se po přihrávce Šolce dostal ke střele Pažout, který mířil nad bránu.

Zbytek druhé půle se odehrával zejména mezi vápny obou týmů. Ještě ke konci druhé

půle zahrozil Boško, ale ani ten síť nerozvlnil a tak tedy zůstalo skóre stejné jako na konci prvního poločasu.

Dolnobousovský SK
Luděk Holub: Stejně jako minulý týden i teď proti Unionu jsme museli udělat změny v sestavě, ale po dvou nepovedených utkáních jsme díky bojovnému výkonu všech hráčů mohli opět slavit s domácími fanoušky vítězství.

M. Sýkora [-] - F. Klíma [-] , M. Horák [-] (73. L. Zvěřina [-] ) , M. Novák [-] , T. Šolc [-] - J. Šolc [-] (87. M. Merva [-] ) , M. Falta [-] (76. D. Boško [-] ) , J. Kasal [-] (87. P. Nosek [-] ) , J. Keszeg [-] , M. Horák [-] - M. Pažout [-] (92. D. Rejzek [-] )